19 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Greqia

Tag: Greqia

Emmanuel Macron në vizitë në Greqi për të shënuar daljen nga...

Presidenti francez, Emmanuel Macron do të zhvillojë sot dhe nesër një vizitë zyrtare në Greqi, e paraqitur me nota të optimizmit dhe besimit të...

Kërkesa e shqiptarëve për Gjermaninë shkakton panik në Athinë: Po minohen...

Kërkesa e zv/kryeministrit të Maqedonisë, Bujar Osmani për përfshirjen direkte të Gjermanisë në zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë, ka shkaktuar reagime të...

Athina hakmerret ndaj gazetarit Aleksandër Çipa, i heq nënshtetësinë edhe 7...

Ministria e Brendshme e Greqisë ka vendosur t’i heqë nënshtetësinë greke gazetarit shqiptar, Aleksandër Çipa. Çipa është me prejardhje nga Himara dhe në media...

Rusët përfshijnë Shqipërinë në konfliktin e emrit të Maqedonisë, por këto...

Media ruse ‘Sputnik’ ka publikuar një artikull lidhur me çështjen e emrit të Maqedonisë, që po e mban vendin peng në proceset euroatlantike për...

Zjarret përfshijnë vendin, Bushati i kërkon ndihmë Greqisë dhe Italisë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka telefonouar homologun grek, Nikos Kotzias, për t’i kërkuar ndihmë për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë vendin. Mësohet...

Prishjet në Dhërmi, kërcënon deputeti grek: Shqipëria bën çdo gjë që...

Deputeti grek i partisë “Demokracia e Re”, Stefanos Gkikas ka dënuar prishjen e disa ndërtimeve pa leje në zonën e Dhërmiut, duke thënë se...

Athina shton akuzat: Shqipëria, çdo gjë për të mos hyrë në...

Vijojnë reagimet e ashpra nga Athina pas vendimit të autoriteteve shqiptare për të shembur disa godina në Dhërmi të Himarës, të ndërtuara në kundërshtim...

Tirana i përgjigjet Athinës me Ministrinë e Kulturës: Ja pse i...

Tirana i është përgjigjur reagimit të Ministrisë së Jashtme të Greqisë nëpërmjet një deklarate të lëshuar nga Ministria e Kulturës, lidhur me prishjen e...

Ndërhyn sërish Athina: Shqipëria nuk e do rrugën Europiane

Ministria e Jashtme e Greqisë ka ndërhyrë sërish në punët e brendshme të Shqipërisë me anë të një deklarate ku dënon punën e bërë...

Hapja e negociatave, Kotzias në krah të Mogherinit i kujton Shqipërisë...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka pritur dje në takim Përfaqësuesen e Lartë të BE, Federica Mogherini, me të cilën ka diskutuar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!