18 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Greqia

Tag: Greqia

Marrëveshja detare me Greqinë, Balla: Berisha, Basha e Meta ishin avokatët...

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, ka reaguar së fundmi për  çështjen e zgjerimit detar me 12 milje të Greqisë në detin Jon,...

Zgjerimi detar i Greqisë me 12 milje, reagon Ministria e Jashtme:...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha të mërkurën në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se zgjerimi i...

COVID-19/ Maskat mbrojtëse të detyrueshme për të gjithë nxënësit e shkollave...

Greqia bën të detyrueshëm përdorimin e maskave për të gjithë nxënësit që kthehen në shkollë këtë vjeshtë, përfshirë edhe fëmijët e kopshtit. Lajmi u...

Greqia dhe Maqedonia e Veriut në përpjekje për të siguruar vaksinën...

Vaksina kundër COVID 19 që po zhvillohet nga Universiteti i Oksford-it në bashkëpunim me kompaninë farmaceutike AstraZeneca, do të blihet edhe nga Greqia nëse...

Rama reagon sërish për situatën në Kakavijë: Një situatë e tillë...

Kryeministri Edi Rama reagoi sërish mbi situatën e krijuar në pikën kufitare të Kakavijës. Në një reagim në FB, Rama shkruan se e ka ndjekur...

Kërkimet nga Turqia për naftë dhe gaz në Mesdheun lindor, Macron...

Emmanuel Macron, presidenti i Francës, i ka kërkuar Turqisë të ndalojë kërkimet e naftës dhe gazit në ujërat e diskutuara në Mesdheun lindor dhe...

Pretendimeve territoriale mbi burimet e hidrokarbureve, rriten tensionet mes Greqisë dhe...

Tensioni në Mesdheun Lindor midis Greqisë dhe Turqisë janë përshkallëzuar përsëri pas një periudhe të shkurtër kohe qetësie. Dy aleatët e NATO-s duket se janë...

Greqia miraton paketën e re anti-Covid, rikthehet karantina për shqiptarët; 7...

Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave në Greqi ka krijuar një paketë të re masash për parandalimin e koronavirusit, e cila prek...

Nga sot, Greqia mbyll kufijtë me Serbinë

Greqia ka vendosur të mbyllë kufijtë me Serbinë që nga sot për shkak të situatës së përkeqësuar të covid-19. Lajmi u konfirmua nga mediat serbe,...

Jo vetëm BE/ Greqia ndryshon mendje, shtyn hapjen e kufirit me...

Ndonëse ishte komunikuar nga autoritetet greke se do të lejojë hyrjen e shqiptarëve në tokën helene nga 1 korriku, Greqia ka ndryshuar sërish mendje. Siç...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!