22 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Hapje

Tag: hapje

Hapja e negociatave/ Macron kërkon investime, pastaj të nisin procedurat për...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron nuk ka ndryshuar mendim sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai mendon se...

AFP analizon luftën në Bruksel për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Agjencia franceze “AFP” shkruan për çështjen e hapjes së negociatave midis BE-së dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut. Më 17 dhe 18 tetor do...

Kodheli i thotë BE-së se humb vetë nëse nuk i hap...

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar Mimi Kodheli mendon se do të jetë Bashkimi Evropian që do të humbë, nëse nuk hapen negociatat me...

Presidenti në largim i KE, Juncker: Shqipëria ka ndërmarrë reforma të...

Presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker i bëri edhe njëherë thirrje shteteve të Bashkimit Evropian që të mbajnë premtimin dhe të hapin...

Presidentët e BE-së letër shteteve anëtare: Hapni negociatat me Shqipërinë dhe...

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ish presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, presidenti i parlamentit Europian David Sassoli dhe presidentja e...

Basha lobon në PPE për hapjen e negociatat me BE-në: Kjo...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Bruksel në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Evropiane, ku po lobon për hapjen e negociatave të...

Meta: Me shpresë se BE-ja do të çelë negociatat me Shqipërinë...

Presidenti Ilir Meta mendon se përparimi i të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor në procesin integrues për në Bashkimin Evropian është thelbësor për një...

Vendet e BE-së të dyzuara për hapjen e negociatave për Maqedoninë...

Vendet anëtare të BE-së nuk ndajnë të njëjtin mendim, sa i përket hapjes së negociatave për pranimin e Maqedonisë së Veriut. Jean Claude Juncker,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!