25 C
Tirana
03/07/2020
Home Tags Hashim Thaci

Tag: Hashim Thaci

Kosova për herë të parë në Lojërat Olimpike Dimërore, Thaçi i...

Presidenti Thaçi ia dorëzoi ekipit olimpik në mënyrë solemne Flamurin e Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ia dorëzoi sot ekipit olimpik në...

Forumi i Davos, Thaçi dhe Vuçiç zhvillojnë takim kokë më kokë:...

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç janë ulur në një takim kokë më kokë gjatë punimeve të Forumit Ekonomik në...

Rama kundër Thaçit dhe Haradinajt për Gjykatën Speciale: Merrni në konsideratë...

Kryeministri Edi Rama është shprehur kundër përpjekjeve të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi për të shfuqizuar Gjykatën Speciale të ngritur për të...

Vrasja e Oliver Ivanoviç, Thaçi telefonon Vuçiçin dhe e siguron për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin Serbisë, Aleksander Vuçiç, ku u fokusuan në çështje të ndryshme me interes të...

Mogherini telefonon Thaçin dhe Vuçiçin: BE dënon vrasjen e Ivanoviç; ruani...

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini ka zhvilluar biseda telefonike me presidentët e Kosovës dhe Serbisë pas vrasjes...

“Serbët po frikësohen nga serbët dhe jo nga shqiptarët”, Oliver Ivanoviç...

“Është për të ardhur keq që ne kemi një raport të tillë nga institucionet serbe, të cilat në mënyrë antikushtetuese mbështesin vetëm një parti....

Ish-kryeministri Mustafa prej ditësh në spital, Thaçi: Doja ta takoja, por...

Ish-kryeminstri i Kosovës Isa Mustafa ndodhet në spital prej ditësh, pasi po ndjek një terapi për gjendjen gripale. Presidenti Thaçi në një status në...

Majko paralajmëron Thaçin dhe Haradinajn: Po shfuqizuat ‘Specialen’ do izoloheni; Mos...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko është i pari që reagon nga Qeveria Shqiptare për vendimin e PDK-së, AAK-së dhe NISMA-s për të shfuqizuar Gjykatën...

Vuçiç merr mbështetjen e Putin: Do angazhohemi në dialogun Kosovë-Serbi. Thaçi...

Një kërkesë e bërë publikisht dhe zyrtarisht nga Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj që SHBA të përfshihet drejtpërdrejtë në dialogun Prishtinë-Beograd, shkaktoi pakënaqësi në...

Thaçi me qëndrim të kundërt nga Bushati: Vendet e Ballkanit Perëndimor...

Pak ditë më parë, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati u shpreh kundër hyrjes së vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE në bllok,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!