30 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Hashim Thaci

Tag: Hashim Thaci

‘Takimi në Uashington, kthesë historike’, Thaçi: Kosova do punojë që të...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një konferencë për media ka thënë se delegacioni i Kosovës do të shkojë i përgatitur në Ëashington për...

Politika mesazhe ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Moikom Zeqos

Politikanët shqiptarë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për ndarjen nda jeta të studiuesit, por edhe ish deputetit të PS, Moikom Zeqos në moshën 71-vjeçare. ...

Investigimi i BIRN: Thaçi kërkoi studim për ndarjen e Kosovës, zbardhen...

BIRN- ka zbuluar dëshmi të reja të lobimit të institucioneve të Kosovës për shkëmbim territoresh me Serbinë: një gazetar i gazetës Le Monde ka...

Pas Metës, Thaçi i drejtohet kryeministrisë: Takim vllazëror me Ramën (Foto)

Pas takimit me Metën, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Rama. Lajmin është bërë me dije nga vetë...

Gjykata Kushtetuese vendos pro dekretit të Thaçit, i hap rrugën Abdulla...

Qeveri e re dhe jo zgjedhje nga e para në Kosovë, pas mocionit të mosbesimit dhe shkarkimit të Albin Kurtit nga posti i kryeministrit. Ky...

“Thaçi në ilegalitet”, Kurti shpërthen ndaj Mustafës: Braktisi fjalën e dhënë...

Pak orë nga tryeza e thirrur nga Hashim Thaçi me krerët e partive për të diskutuar situatën politikë në Kosovë, reagoi Kryeministri në detyrë...

Thaçi “rrëzon” Kurtin në Gjykatë Kushtetuese: Shfuqizohet vendimi për masat ndaj...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës i ka dhënë “fitoren” e parë Hashim Thaçit ndaj kryeministritit në Detyrë Albin Kurti. Kështu, pas marrjes së masave shtrënguese...

“Ndihmoi në përhapjen e koronavirusit”, Qeveria Kurti kallëzon penalisht Hashim Thaçin

Ushtruesi i Detyrës në Ministrinë e Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla kallëzoi penalisht në Prokuori Presidentin Hashim Thaçi. Aryseja e kallëzimit penal, njoftuar nga...

Albin Kurti i drejtohet Hashim Thaçit: Mos u “huto”, shpall zgjedhjet...

Pas mocionit të mosbesimit, që rrëzoi me 82 vota në Kuvend qeverinë e Kosovës, Albin Kurti, Kryeministër në Detyrë, i kërkon Presidentit Hashim Thaçi...

Kërcënohet me jetë Hashim Thaçi, fotoja me dy armë dhe ‘mesazhi’...

Një banor i Veriut të Kosovës, i identifikuar si Kujtim Boletini ka kërcënuar me jetë, Presidentin Hashim Thaçi. Burime të Gazetës Insajderi bëjnë të ditur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!