18 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Hetim

Tag: hetim

Emrat/ Jepnin viza false për në SHBA, SPAK çon për gjykim...

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, dërgoi për gjykim dhe 17 persona të tjetër, të cilët janë të lidhur me një...

Mustafaj: Edhe Rama përflitet se merr drogë, SPAK-u të hetojë edhe...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj akuzoi kryeministrin Edi Rama se vazhdon që të zgjedhë njerëz të inkriminuar sepse i shërbejnë atij. Ai...

Bardhi: SPAK-u të hetojë pa vonesë dosjet e blerjes së votave,...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi gjatë takimit me strukturat e qarkut Durrës kërkoi që Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion të hetojë pa...

Tërmeti/ Operacion i madh i policisë së Tiranës, dhjetëra të arrestuar

Policia e Tiranës po ndërmerr një operacion të madh pas tërmetit të ndodhur më 26 nëntor. Prokuroria e qytetit ka lëshuar 40 urdhër-arreste, ndërsa...

Lëvizja/ Kajmaku do të bëjë një kërkesë të re në seancën...

Ish-kreu i bashkisë së Vorës Agim Kajmaku nga muaji nëntor i vitit të shkuar është në arrati pas kërkohet nga Policia e Shtetit. Gjykata...

Hetimi/ Si zyrtarët e policisë dhe të pushtetit vendor përfituan financiarisht...

Drejtoria Rajonale e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës çoi në arrestimin e shtatëmbëdhjetë...

Prokurori i Antimafias Gratteri: Në vitet e fundit kemi shtim të...

Prokurori i Antimafias Nicola Gratteri është një nga hetuesit më të njohur në Itali, i cili ka dhënë goditje të forta mafies vendase. Ai...

Ngjela: SPAK do të hetojë 4 figura kryesore politike, 2020 do...

Avokati Spartak Ngjela mendon se 2020-a do të jetë viti i pastrimit të madh të politikës. Ai niset nga fakti që Prokuroria e Posaçme...

Hetimi/ SPAK dorëzon dosjen e parë në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe...

Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK) dorëzoi dosjen e parë hetimore në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO). Më parë kjo dosje...

Zoran Zaev bën thirrje për të hetuar pasuritë e gjyqtarëve dhe...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kërkoi nga institucionet përgjegjëse që të nisin punën për kontrollin e pasurisë së gjykatësve e prokurorëve. Ai i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!