29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Holanda

Tag: Holanda

Negociatat, flet Stef Blok: Hollanda tha “po”, por do monitorojmë progresin...

Minisri i Jashtëm i Hollandës Stef Blok foli pas vendimit të tij dhe 26 ministrave të vendeve të BE, për të votuar pro hapjes...

Gjermani-Spanjë në Nations League, goglat e pamëshirshme për Italinë dhe Holandën

Fat për Gjermaninë, grup sherri për Italinë me Holandën, të cilat do të ndeshen me njëra-tjetrën. Kjo është përmbledhja e sotme e shortit të...

Çmenduri: Tifozët i marrin vendin trajnerit, u tregojnë skemat lojtarëve

Një rast i çmendur ka ndodhur në kampionatin holandez, aty ku skuadra e ADO Den Haag po lufton për të mos rënë nga kategoria....

Legjenda e Holandës: Van Dijk nuk ka shans të fitojë “Topin...

Ruud Gullit mendon se Virgil van Dijk nuk ka shans për ta fituar "Topin e Artë". Mbrojtësi i Liverpool-it i ka të gjitha mundësitë...

Euro 2020: Gjermania fiton me “poker”, Holanda kualifikim pa gola

Gjermania sonte është argëtuar në ndeshjen ndaj Bjellorusisë, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020, grupi C, duke fituar 4-0 në "Borussia-Park". Skuadra e...

Holanda tjetër qasje ndaj Shqipërisë, Blok: Do e mbështesim për t’u...

Ministri i Jashtëm holandez, Stef Blok, deklaroi se vendi i tij do të mbështesë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën e tyre drejt...

“Nëse do Barcelonën, kualifiko Holandën”, kjo po që është kontrata e...

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, është një njeri me fat. E kaluara e tij fantastike me Barcelonën (dhe jo vetëm), duke shtuar edhe arritjen...

Qëndrimi i Holandës/ Blok i vë sërish ‘bllok’ Shqipërisë: Nuk është...

Holanda ka përsëritur qëndrimin e saj të prerë për Shqipërinë se është ende herët të nisë bisedimet për anëtarësim në BE. Para takimit të ministrave...

Euro 2020: Holanda bën super përmbysje, Belgjika kualifikohet në Europian

Holanda sot ka bërë një ndeshje të madhe duke përmbysur Irlandën e Veriut në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020, duke triumfuar...

Komplikohet situata/ Tre mocione bllokuese në parlamentin holandez për hapjen e...

Holanda e ka vendosur tashmë. Shqipërinë nuk e do në Bashkimin Evropian. Pas Francës, që kërkon që si vendit tonë, ashtu edhe Maqedonisë së Veriut...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!