31 C
Tirana
09/08/2020
Home Tags Holande

Tag: holande

Ndalimi i burkës zemëron myslimanet në Holandë: Na diskriminojnë sepse duam...

Me ligj Holanda ndali mbajtjen e burkës në ambiente publike. Një vit më pas myslimanet ankohen për rritje të agresivitetit ndaj tyre. Detyrimi për...

Kriza e koronavirusit zhyt Evropën në një recesion më të thellë...

Kriza e koronavirusit do ta zhysë Evropën në një recesion më të thellë nga sa mendohej fillimisht, tha Komisioni Evropian. Por disa ekonomi pritet...

Holandë/ Sulm me thikë në Hagë, tri persona të plagosur

Një person është shpallur në kërkim nga policia holandeze, pasi ai sulmoi me thikë disa qytetarë të cilët ndodheshin në një qendër tregtare në...

Tjetër ‘shuplakë’ për shqiptarët, kompania holandeze ndërpret linjën e fluturimit me...

Tjetër ‘shuplakë’ nga Holanda për shqiptarët. Pas qëndrimit skeptik për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në BE nga qeveria holandeze, kompania ajrore ‘Transavia’ do të...

Lleshaj kundër pretendimeve të Francës dhe Holandës: Shqetësim i pabazë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mendon se Franca dhe Holanda e ekzagjerojnë me pretendimet për azilkërkuesit shqiptarë dhe krimin shqiptar. Presidenti Manuel Macron tha dje...

Pas Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës kritikon 8 ministret për...

Edhe Myftiu i Tiranës Laurent Luli ka kritikuar disa prej mesazheve që përmban letra e tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Holandës. Pas reagimit të...

Negociatat/ Holanda nuk bindet, për Shqipërinë do të bëhet një luftë...

Qeveria e Holandës e ripërsëriti edhe njëherë qëndrimin e saj në mbledhjen e komisionit parlamentar për Çështjet Evropiane se është e parakohshme që Shqipërisë...

Flutura Açka për hezitimin e Holandës: Shkak mafia, kemi frikë të...

Shkrimtarja Flutura Açka jeton prej vitesh në Holandë dhe e kupton mirë perceptimin e politikës dhe vendasve karshi Shqipërisë. Ajo tregon arsyet se përse...

Video/ Greva e fermerëve krijon një kolonë gjigante trafiku

Fermerë mbi traktorët e tyre pushtuan rrugët ndërurbane në Holandë në formë proteste pasi konsiderohen si përgjegjës për emetimin e gazrave të nitrogjenit. Nitrogjeni kur...

Ministri i Jashtëm holandez: Pranojmë vendimin e KE për vizat. Dy...

Autoritetet holandeze nuk e kanë pritur mirë vendimin e Komisionit Europian, që rrëzoi kërkesën e tyre për heqjen e vizave për shqiptarët. Ministri i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!