20 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Holandez

Tag: holandez

Kryeministri holandez: Shqipëria nuk është ende gati për nisjen e negociatave...

Kryeministri i Holandës Mark Rutte e bëri të qartë se Holanda nuk është kundër zgjerimit të Bashkimit Evropian, por shtetet me të cilat duhet...

Parlamenti holandez rrëzon 3 mocionet e bllokimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Parlamenti holandez vendosi që të rrëzojë tre mocionet e bllokimit të dorëzuara sot paradite nga 3 deputetë të së majtës dhe të djathtës ekstreme. Mocionet...

Politikani holandez i quan drejtuesit e BE-së budallenj për shkak...

Kryetari i partisë së djathtë holandeze, Forumi për Demokraci, Thierry Baudet, i ka quajtur zyrtarët e Bashkimit Evropian budallenj për shkak të shqiptarëve. Holanda...

Kryemadhi: Holanda na dha një shuplakë të fortë, Rama mban peng...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deklaroi se votimi i mbrëmshëm në parlamentin holandez kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE, ishte një shuplakë...

Negociatat/ Parlamenti holandez i thotë “jo” Shqipërisë, pozitive përgjigjja për Maqedoninë...

Parlamenti holandez ka votuar kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë me Bashkimin Evropian. ndërkohë që sa i përket hapjes së negociatave me Maqedoninë e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!