23/01/2020
Home Tags Huawei

Tag: Huawei

Bashkëpunimi me ‘Huawei’/ Pas kërcënimeve të SHBA-së përgjigjet Gjermania: Vendosim vetë...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë sot se Gjermania do të vendosë vetë për standardet e sigurisë që ka vendosur të ndjekë me rrjetet...

Pas arrestimit, vajza e themeluesit të Huawei padit Kanadanë

Shefja e financave të gjigandit teknologjik Huawei, Meng Wanzhou ka paditur shtetin kanadez për arrestimin dhe përpjekjet për ekstradimin në SHBA. Meng Wanzhou është arrestuar...

Foto/ Huawei anulon prodhimin e telefonit me palosje: Dukej i shëmtuar

Shefi ekzekutiv i Huawei, Richard Yu tha për ‘Business Insider’ se kompania kishte planifikuar një koncept të ngjashëm me atë të Galaxy Fold, por...

SHBA kërcënon Europën: Mos bashkëpunoni me kompaninë ‘Huawei’

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se SHBA mund të detyrohet të rikonsiderojë bashkëpunimin me Europën nëse vendet e BE-së do të bëjnë...

U akuzua për spiunazh, Huawei ofron ndërtimin e një qendre të...

Prodhuesi i pajisjeve të telekomunikacionit, Huawei, është vetë-ofruar për ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike në Poloni. “Jemi gati të themelojmë një qendër të...

Vendi i radhës që do të bojkotojë kompaninë kineze të teknologjisë

Gjermania është vendi i radhës që mund të bllokojë kompaninë kineze “Huawei”, nga rrjeti i gjeneratës së ardhshme të telefonëve celularë. Berlini ka vendosur të...

Policia e Britanisë heq pajisjet e kompanisë kineze nga sistemet e...

Telekomi britanik ka konfirmuar se pajisjet e prodhuara nga Huawei do të hiqen nga sistemi i komunikimit të policisë dhe shërbimeve të tjera të...

U sulmua nga SHBA, Huawei ka shitur 200 milionë telefonë në...

Për Huawei, viti që lamë pas ishte shumë i vështirë, por kompania të paktën ka disa arsye për t’u motivuar për vitin e ardhshëm. Gjiganti...

Akuzohej për mashtrim, lirohet me kusht vajza e themeluesit të Huawei

Meng Wanzhou, vajza e themeluesit të Huawei, është liruar me kusht nga një gjykatë kanadeze. Zyrtarja më e lartë financiare e kompanisë, mund të ekstradohet...

Britania i bashkohet SHBA-së, bojkoton gjigantin kinez të teknologjisë

Grupi britanik i telekomunikacionit BT ka vendosur të heqë pajisjet e gjigandit kinez Huawei nga rrjeti qendror i 4G-së brenda dy vitesh. Vendimi vjen në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!