20 C
Tirana
08/08/2020
Home Tags Hungaria

Tag: Hungaria

Negociatat/ Cakaj në Sllovaki dhe Hungari. Szijjártó: Shtyrja e vendimit do...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është zyrtari i parë i këtij niveli që zhvillon një vizitë zyrtare në Sllovaki, në dy dekadat...

Ambasadori i parë i BE-së që nuk i jep mbështetje publike...

Qeveria e kryeministrit Edi Rama ka marrë mbështetje nga shumica e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian, të cilët synojnë kryesisht stabilitetin e Shqipërisë,...

Takimi i parë i Gent Cakajt me një ministër të Jashtëm,...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar takimin e parë me një ministër të Jashtëm. I pranishëm në...

Mbyllet universiteti i financuar nga George Soros në Hungari

Zyrtarë të Universitetit të Europës Qendrore, i themeluar nga miliarderi George Soros, njoftuan të hënën se i kishin detyruar t’i mbyllnin mjediset që kanë...

Hungaria miraton azilin për Gruevskin, BE kërkon sqarime

Komisioneri europian për zgjerimin, Johannes Hahn ka kërkuar sqarime nga kryeministri hungarez Viktor Orban, lidhur me mbështetjen ndaj Nikolla Gruevskit. Përmes një postimi në Twitter,...

Arratisja e Gruevskit/ Fqinjët e Maqedonisë po “mbyllin kufijtë”; asnjë reagim...

Qeveria e Hungarisë ka mohuar në mënyrë kategorike se ka ndihmuar Nikolla Gruevskin të arratiset nga Maqedonia dhe të kërkojë strehim politik në këtë...

Mediat serbe: Gruevski u arratis nga Shqipëria me pasaportë false

Arratisja e ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski, për në Hungari ka ngritur shumë pikëpyetje në vendin fqinj. Gruevskit i ishin bllokuar pasaportat që prej vitit...

Hungari/ Të lindurve pas 1 janarit 2020 do u ndalohet me...

Të lindurit pas datës 1 janar 2020 në Hungari nuk do të mund të konsumojnë duhan kur të arrijnë moshën madhore. Komisioneri për Mbrojtjen...

Hyn në fuqi ligji i Orbanit, në Hungari nuk lejohet të...

Kur përpara gati tridhjetë vjetësh të pastrehët e parë u shfaqën nëpër rrugët e Budapestit dhe në nënkalimet e metrove, shumë hungarezë u shokuan...

Thyhet boshti Austri-Hungari; Kurz kundër Orban: Nuk ka kompromise kur bëhet...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz (Partia Popullore Konservatore) u distancua hapur nga kryeministri hungarez Viktor Orban dhe partia e tij konservatore Fidesz, e cila është...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!