21 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Hungaria

Tag: Hungaria

BE nis procedurat kundër tre vendeve anëtare, nuk pranuan refugjatët

Bashkimi Evropian do të nisë të mërkurën një procedurë për shkelje kundër Polonisë, Hungarisë dhe Republikës Çeke  që kanë refuzuar të marrin pjesë në...

Zyrtari i lartë hungarez flet qartë nga çadra: Nuk duam një...

Drejtuesi i Komisionit për Politikën e Jashtme në Parlamentin e Hungarisë, Zsolt Nemeth ka dhënë sot mbështetjen maksimale të shtetit të tij për protestën...

Bushati pret në takim ministrin hungarez, marrëdhëniet janë tronditur pas qëndrimit...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka pritur dje Ministrin e Shtetit për Diplomacinë Ekonomike të Hungarisë, Levente Magyar, një vizitë që zhvillohet...

Vjen ‘Wizzair’, fluturime ‘low cost’ nga aeroporti i Rinasit

Është përuruar fillimi i fluturimeve për linjën e parë ajrore low cost Tiranë-Budapest, nga kompania kompania Wizzair. Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj bashkë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!