23/01/2020
Home Tags IKMT

Tag: IKMT

Tiranë, do u shembet banesa familja kërcënon me vetëflijim

Banesa e familjes Hoxha pranë ministrisë së Drejtësisë rrezikon të shembet për shkak sepse trullit mbi të cilin kjo banesë është ndërtuar i ka...

Prishja e kullës së heroit kombëtar, Rama përpiqet t’i ikë përgjegjësisë

Prishja e kullës së heroit kombëtar, Prek Calit në Vermosh nga IKMT ka shkaktuar shumë zermërim te banorët vendas, të cilat kanë protestuar ditën...

Diaspora jep para për ndërtimin, IKMT i shemb shtëpinë e Heroit:...

Shteti nuk kujtohet për figurat kombëtare dhe trashëgiminë që ata lënë pas, por edhe atëherë kur janë qytetarët që angazhohen për nderimin e këtyre...

IKMT aksion në Lalëz, Bici: Shkelja e lejes me 1 cm...

Inspektorati Kombёtar i Mbrojtjes sё Territorit ka ndёrmarrё njё aksion nё Gjirin e Lalёzit për prishjen e njё numri objektesh tё ndёrtuara jashtё lejeve....

Vendimi/ Pezullohet nga detyra shefi i Komisariatit Nr.1 në Tiranë dhe...

Është pezulluar nga detyra shefi i Komisariatit Nr.1 në Tiranë, Elton Alushi, pasi lejoi ndërtimin e një objekti pa leje në Rrugën e Elbasanit....

Arrestohet kreu i IKMT, abuzoi me detyrën

Policia e Vlorës ka arrestuar kreun e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në këtë qytet, Kledjon Ramaj. 30 vjeçari është arrestuar për shkak...

Kallëzimi i IKMT, reagon Mziu: Hakmarrje e Ramës si pas çdo...

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu ka reaguar pas këllzimit që ka depozituar IKMT kundër tij. Mziu e konsideron këtë lëvizje si hakmarrje të Edi...

Kallëzohet penalisht Xhelal Mziu, akuza që rëndon mbi kryebashkiakun e Kamzës

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu është kallëzuar penalisht nga IKMT për pengim të prishjes të disa objekteve pa leje. Mziu akuzohet për pengimin dhe mosveprimin...

Rrezik për jetën e qytetarëve në Vlorë, reagon IKMT: Kemi kryer...

IKMT nuk ka pranuar veprimin aspak normal me lejimin e qarkullit të automjeteve teksa një urë e vogël në Vlorë kishte nisur të shembej...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!