29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

Meta pret në zyrë ekipin e mjekëve dhe infermierëve të ardhur...

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ekipin e mjekëve dhe infermierëve të ardhur nga Italia për të trajnuar strukturat tona shëndetësore me...

Presidenti Meta dekreton 4 ligje të qeverisë të miratuara në Kuvend

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, ka dekretuar gjatë ditës së sotme 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Përmes një njoftimi Institucioni...

Zjarret në disa qarqe të vendit, reagon Meta: Autoritetet qendrore të...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar së fundmi për vatrat e zjarreve që janë përhapur ndjeshëm në disa qarqe të vendit. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, kreu...

Nënshkrimi i Aktit Final të Helsinkit, Meta përkujton 45-vjetorin: Liria jonë...

Teksa ka përkujtuar 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit, presidenti Meta është shprehur në një reagim të fundit se edhe sot e...

26 ditë pasi i dha titullin Gjeneral major, Meta dekreton emërimin...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ditën e sotme emërimin e Gjeneral major Bajram Rushit Begajt si Shef të Shtabit të Përgjithshëm të...

Takoi Ramën, Metën e Bashën, Kim mesazh të fortë një ditë...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka zbardhur detaje nga takimet e ambasadores, Yuri Kim me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama Kryetarin e Partisë...

Nano: Meta presidenti më i keq që kemi patur, por u...

Analisti Mustafa Nano ka patur në fokus të monologut të radhës një nga deklaratat e fundit të kryeministrit Edi Rama për heqjen e kompetencave...

“U tërhoqëm se ndërruam kurs me Metën”, Rama u përgjigjet kritikëve:...

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur kritikëve që sipas tij kanë komentuar këto kohë se mazhoranca ka ndryshuar kurs në raportet me presidentin Ilir...

“Do cenohej siguria kombëtare”, Manja ‘rrëzon’ argumentin e Metës për anulimin...

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka deklaruar gjatë raportimit të punës së Komisionit Hetimor të ngritur për shkarkimin e presidentit se pretendimet...

Ndryshimet kushtetuese/ Paralajmërimi i figurës kryesore në Bundestagun gjerman për PS,...

Vjen reagimi i presidentit Ilir Meta paralajmërimit të Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!