18 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

“Do e refuzosh postin e presidentit? Po, patjetër”, si ndryshoi qëndrimi...

Ilir Meta do të zgjidhet sot presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, një lëvizje jo aq e paparashikuar, pavarësisht mohimit të vazhdueshëm nga...

Ben Blushi bën publik vendimin e LIBRA-s, dy votat pro apo...

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka bërë publik vendimin e partisë së tij për kandidaturën e Ilir Metës për president. Blushi ka deklaruar se nuk...

Prapaskenat e negociatave PS-LSI për zgjedhjen e Presidentit, kush ishin tre...

Pas dështimit të tre raundëve në Parlament për zgjedhjen e Presidentit të Ri, mazhoranca duket se i ka dhënë fund djegias së tyre. Kreu i...

“Je në anën e PD; s’kemi nevojë për votat e LSI”,...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruçi sulmoi hapur Ilir Metën nga foltorja e Kuvendit, duke e akuzuar se ishte i anshëm në...

Merr fund “dashuria”, Ruçi kërcënon Metën: Dialogu ka përfunduar, Presidentin e...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruçi ka mbajtur një fjalim të fortë në Kuvend, ku ka paralajmëruar Ilir Metën që të marrë...

Pak orë para raundit të tretë të zgjedhjes së Presidentit, Rama...

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta po zhvillojnë një takim në Kryesinë e Kuvendit. Ku takim vjen vetëm pak orë përpara seancës...

Ftesa e Metës për Ramën dhe Bashën, në PD janë skeptikë;...

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta u ka dërguar një ftesë të gjitha partive parlamentare për t’u ulur dhe për të gjetur një zgjidhje për...

Dështimi i negociatave, Rama dhe Meta ulën së bashku këtë mëngjes

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta janë takuar sërish me njëri-tjetrin këtë mëngjes, pas bisedave të shumta që kanë patur ditën...

Përfundon takimi Rama-Meta-McAllister në Kryesinë e Kuvendit, negociatori drejtohet për te...

Ka përfunduar pas një orë diskutimesh në Kryesinë e Kuvendit takimi mes Ilir Metës, kryeministrit Edi Rama me negociatorin e PE-së, David McAllister dhe eurodeputetin...

Rama dhe Meta ulen bashkë përpara takimit me zyrtarë e BE

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta janë duke zhvilluar një takim “kokë më kokë”, përpara se të bisedojnë me negociatorët e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!