23 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

COVID-19/ Meta: Kemi porositur dhjetëra mijëra tampone. Të mbrojmë personelin shëndetësor

Në lidhje direkte për emisionin “Real Story”, Presidenti Ilir Meta deklaroi se Shqipëria ka porositur dhjetëra mijëra tampone. “Shqipëria do t’i ketë të gjitha...

COVID-19 “pajton” Ilir Metën me Sokol Ballën: Presidenti shfaqet në “Real...

Koronavirusi, me gjithë dramën sociale dhe ekonomike që po shkakton në Shqipëri, si në të gjithë botën, ka pasur një efekt pozitiv. Kjo luftë,...

COVID-19/ Meta paralajmëron mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare: I ftuar...

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se do të mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas dy ditësh për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Meta...

SHBA “bekon paqen” Rama-Meta për koronavirusin, Kim: Lufta fitohet me bashkim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, nëpërmjet një videomesazhi në Twitter, tregoi se kishte zhvilluar takime me Presidentin Ilir Meta dhe...

COVID-19/ Meta tjetër “afrim” me Qeverinë, pas Manastirliut dhe falenderimit publik...

Presidenti Ilir Meta zhvilloi një takim me Ministrin e Shtetit për Rindërtim Arben Ahmetaj, i cili tashmë ka dhe detyrën e koordinimit të punës...

Covid-19/ Pas Qeverisë, edhe Meta përgjysmon pagën e tij dhe shkurton...

Pasi Kryeministri Edi Rama e falenderoi publikisht Presidentin “për ndihmën që ka dhënë gjatë këtyre ditëve”, Kreu i shtetit reagoi në duke “përshëndetur mbështetjen...

Meta tregon arsyen: Ja pse bëra testin e koronavirusit

Në një intervistë për News 24, Ilir Meta ka treguar pse bëri testin e koronavirusit. Ai tha se kishte marrë informacion se frekuentonte të...

Shpërndarja e parlamentit, Ruçi i përgjigjet Metës si ‘socialist i vjetër’:...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është përgjigjur paralajmërimit të presidentit Ilir Meta sa i takon shpërndarjes së parlamentit, duke i lënë afat deri...

Tubimi i presidentit kundër qeverisë, Topalli i kujton Metës kohën “pa...

Pasditen e djeshme, u zhvillua në Tiranë manifestimi i thirrur nga presidenti Ilir Meta. Ndërsa paralajmëroi shpërndarjen e parlamentit duke i lënë afat deri në...

Të gjitha simbolikat e 2 marsit të Ilir Metës

Alfred Lela Tubimi i së hënës së 2 marsit të Ilir Metës, ish-kryeministër, ish-kryetar i LSI, ish-aleat i Sali Berishës dhe Edi Ramës; i zgjedhur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!