19 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

Letrat/ Meta nis konsultimet për datën e zgjedhjeve, fton Ramën dhe...

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar nga partitë politike që të nisin konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare 2021. Për këtë, Meta...

Çështja e detit, Balla i përgjigjet me video Metës: Presidenti mbronte...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i është përgjigjet Presidentit Ilir Meta pas deklaratës së këtij të fundit, ku shprehej se do...

Meta në memorialin e Besëlidhjes së Mesaplikut: Burim frymëzimi për të...

Prsidenti Ilir Meta ka vizituar kompleksin memorial të  Besëlidhjes së Mesaplikut. Përmes një postimi në facebook, kreu i shtetit theksoi se kjo është një nga...

Presidenti Meta ka vlerësuar me Dekoratën ”Nderi i Kombit” skulptorin Mumtas...

Presidenti Meta ka dekoruar me vlerësimin ”Nderi i Kombit” skulptorin Mumtas Dhrami, teksa shprehet se ai ka skalitur me daltë si rrallë kush historinë...

Meta kujton 82-vjetorin e vdekjes së Migjenit: Grushti migjenian ndaj malit...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar 82-vjetorin e vdekjes së poetit të madh Migjenit, me shprehjen e tij të famshme "Ah, si nuk...

“Largimi i rinisë shqiptare”, Meta thirrje qeverisë: Duhen ofruar më shumë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar së fundmi për edukimin dhe mundësitë që u jepen të rinjve në Shqipëri. Nëpërmjet një postimi në facebook,...

Pas zisë së gjatë për 30 korrikun

Nga Astrit Patozi Agron Dukës i takon të jetë i shqetësuar dhe të mos e ketë mendjen aq shumë tek pushimet në këto ditë fundgushti. Këta...

“Numër i ulët i mjekëve në Shqipëri”, Manastirliu i përgjigjet Metës:...

Pas reagimit të presidentit Meta lidhur me numrin e ulët të mjekëve në Shqipëri, ka ardhur edhe përgjigja e ministres së Shëndetësisë, e cila...

Festa e Shenjtë e Abaz Aliut, Meta uron besimtarët: Urojm që...

Presidenti Ilir Meta u ka uruar të gjithë besimtarëve bektashinj festën e Shenjtë të Abaz Aliut. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Meta shprehet se ka...

Meta vlerëson me ”Dekoratën e Flamurit Kombëtar” vëllezërit Frashëri: Vepra e...

Gjatë vizitës së tij në Frashër të Përmetit, presidenti Meta ka vlerësuar me ”Dekoratën e Flamurit Kombëtar” 3 vëllezërit Frashëri, Naimin, Abdylin dhe Samiun. Veç...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!