34 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags ISIS

Tag: ISIS

Në vëmendje të autoriteteve amerikane që nga viti 2014, shqiptari që...

Një shqiptar me shtetësi amerikane është dënuar me 22 vite burg nga gjykata e New Yorku-t, pasi mbi të rëndojnë akuzat se synonte të...

SHBA/ Gjykata e Nju Jorkut dënon shqiptarin me 22 vjet burg,...

Gjykata e Nju Jorkut dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar që synonte të bëhej pjesë e grupit ekstremist Shteti Islamik. Sipas akuzës,...

Rikthimi/ Autoritetet shqiptare përpilojnë listën e grave dhe fëmijëve në Siri

Në kampin e Al Holit në Siri mendohet se janë mbi 30 gra dhe 30 fëmijë, të cilët janë në pritje të rikthimit në...

Arrestohen 3 të rinj, përkrahës të ISIS në Gjermani, dyshohet se...

Tre të rinj, mbështetës të grupit ekstremist Shteti Islamik (ISIS) janë arrestuar nga policia gjermane. Autoritetet në Frankfurt deklaruan se policia ka kryer kontrolle në...

Administratori i kampit Al Hol: Mjafton që ministria e Jashtme të...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se qeveria shqiptare po punon që të risjellë në Shqipëri edhe fëmijët e tjerë të ngelur në Siri....

Ambasadori izraelit ka një këshillë për Shqipërinë për familjet e luftëtarëve...

Ambasadori i Izraelit në Tiranë Noah Gal Gendler mendon se Shqipëria duhet t’i shikojë ndryshe luftëtarët e Shtetit Islamik, e ndryshe familjet e tyre. “Mendoj...

Pamjet e operacionit të shpëtimit të Alvin Berishës në Siri, sërish...

Mediat italiane kanë publikuar pamjet nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi famëkeq Al-Hol në Siri. Siç duket, agjentët e drejtuar nga prefekti...

Alvini del nga kampi i ISIS, i ati i 11-vjeçarit rrëfen...

Mes emocionesh reagon babai i Alvinit, Afrim Berisha pas lajmit se i biri i tij është më në fund i lirë. Dje, ai është nxjerrë...

Alvini është i lirë! Del nga kampet e ISIS, 11-vjeçari së...

Më në fund një lajm i mirë nga Alvin Berisha! 11-vjeçari që preku zemrat e shqiptarëve është nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri. Lajmi është konfirmuar...

Turqia paralajmëron Evropën: Përgatituni për të marrë luftëtarët e ISIS, nuk...

Ministri i Brendshëm i Turqisë Suleyman Soylu deklaroi se Ankaraja do të kthejë në vendet e tyre luftëtarët evropianë të Shtetit Islamik. Ai bëri thirrje...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!