22/01/2020
Home Tags Islande

Tag: Islande

Euro 2020/ Shqipëria fitoi? Deschamps komenton suksesin e kuqezinjve

Fitorja e Shqipërisë kundër Islandës nuk gëzoi vetëm tifozët shqiptarë. Edhe në Francë kjo u prit me pozitivitet të madh. Trajneri i “Gjelave” Didier...

Shqipëria i shënon 4 gola Islandës për të shpresuar për në...

Një Shqipëri ndryshe në “Elbasan Arena”.  Një nga ato që të bën të besosh. e sigurt, me besim në vetvete, e aftë të menaxhojë...

Euro 2020/ Shqipëria e mbyll në avantazh ndaj Islandës

Një Shqipëri ndryshe në 45 minutat e para ajo kundër Islandës në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë u treguan të sigurt në prapavijë dhe krijues në...

Video/ Franca është shumë e fortë, Shqipëria zgjohet vetëm në fund

Ka qenë një ndeshje mjaft e vuajtur ajo e Shqipërisë në “Stade de France” kundër Francës në kualifikuest e Euro 2020-ës. “Gjelat” fituan me...

Formacionet zyrtare/ Shqipëri sulmuese ndaj Islandës, objektiv fitorja

Shqipëria do të luajë me dy sulmues në takimin në transfertë kundër Islandës në orën 15:00. Trajneri Edi Reja ka vendosur të zbresë në...

Cikalleshi dhe Ajeti optimistë para Islandës: Reja ka ndryshuar atmosferën, duam...

Sulmuesi Sokol Cikalleshi dhe mbrojtësi Arlind Ajeti kanë besim se kombëtarja shqiptare e futbollit do të arrijë që të kalojë me sukses testin ndaj...

Video/ Flamurtari si Islanda, kori i ‘Rusi 2018’ zbret në Vlorë

Ekipi i Flamurtarit fitoi 1:0 perballë Partizanit ne javën e 14-të të Kategorisë Superiore me gol të sulmuesit kroat, Tomislav Busiç ne minuten e...

Argjentina vuan, por kualifikohet. Kroacia nuk toleron ndaj Islandës

Kroacia ka fituar përballë Islandës, pavarësisht se trajneri Daliç la pushim disa lojtarë të rëndësishëm si portieri Kaliniç, Vida, Lovren, Rakitiç, Brozoviç, Manzukiç, dhe...

Publikohen formacionet: Kroacia kursen yjet ndaj Islandës, Argjentina beson në mrekulli

Luhet në Rostov Arena, ndeshja e fundit në grupin D, mes Islandës dhe Kroacisë, e cila do të jetë vendimtare edhe për të ardhmen e...

Video/ Nigeria mposht Islandën, Argjentina beson te kualifikimi

Nigeria ka arritur një fitore të rëndësishmë përballë Islandës, 2:0, duke rritur shpresat për kalimin në fazën tjetër. Pjesa e parë ishte pothuajse e barabartë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!