12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Islande

Tag: Islande

Ky popull e dashuron vërtetë futbollin; 99,6 % e banorëve ndoqën...

Ndërsa Islanda bëri debutimin e saj të mrekullueshëm në Kupën e Botës së Rusisë, të shtunën, me një barazim 1-1 kundër Argjentinës, i gjithë...

Punon në fabrikën e kripës, mbrojtësi i Islandës që ndali Messin...

Fansat kanë dëgjuar shumë për trajnerin e Islandës, Heimir Hallgrimsson, i cili është dentist më profesion dhe kishte arritur shumë sukses në Euro 2016. Por...

Vrasja e 20-vjeçarit shqiptar në Islandë, familjarët kërkojnë dëmshpërblim monetar

Shtetasi islandez Dagur Hoe, i cili vrau në muajin dhjetor 20 vjeçarin shqiptar, Klevis Sula dhe plagosi një person tjetër ka dalë sot para...

Vrasja e 20-vjeçarit shqiptar në Islandë, kushëriri i tij tregon debatin...

Klevis Sula, 20-vjeçari shqiptar në Islandë, u vra pasi ndihmoi një person të ulur në rrugë dhe që po qante. Ai së bashku me...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!