21 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Itali

Tag: Itali

Në kërkim për vepra të ndryshme penale, ekstradohen drejt Italisë 9...

Interpoli Tirana njofton ekstradimin drejt Italisë të 9 shqiptarëve të arrestuar për vepra të ndryshme penale. Të ekstraduarit janë nga mosha 27 deri 72...

E pazakontë në Itali, bie 25 cm borë në fillim të...

Harku Alpin në kufi të Italisë me Zvicrën është mbuluar nga reshjet e borës mëngjesin e ditës së sotme, një ngjarje e pazakontë që...

Studimi i ri: Vetëm 2.5% e italianëve kanë antitrupa Covid-19

Autoritetet në Itali kanë zbuluar se vetëm 2.5% e italianëve, ose 1.482,000 njerëz, kanë krijuar antitrupa Covid-19 pavarësisht se është një nga vendet më...

Rriten tensionet midis Turqisë dhe Greqisë pas pretendimeve turke në Detin...

Tensionet midis Turqisë dhe Greqisë po rriten. Ankaraja dëshiron të zgjerojë zonat e saj detare. A mund të legjitimohen këto pretendime nga e drejta...

Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar në Tiranë

Policia italiane në bashkëpunim me policinë e vendit tonë, arritën nëpërmjet një operacioni të pëbashkët të godasin një grup kriminal që merrej me trafikimin...

Operacioni Shqipëri-Itali godet grupin kriminal, lajmërohet konferencë në shtetin fqinj

Disa persona janë arrestuar pas një operacion ndërkombëtar anti-droge mes Shqipërisë dhe Italisë. Policitë e dy vendeve kanë goditur grupin kriminal, që prej mbrëmjes së...

Vrasje dhe shitblerje armësh, kush janë 3 shqiptarët e ekstraduar sot...

Tre shqiptarë, të dënuar më parë për vrasje dhe shitblerje armësh janë ekstraduar sot nga Belgjika dhe Italia, drejt vendit tonë. Bëhet fjalë për shtetasin...

Itali/13 raste infektimi vinin nga Tirana, guvernatori i Toscana-s: Bllokoni fluturimet...

Guvernatori i Toscanas në Itali, Enrico Rossi, ka dhënë alarmin për përhapjen e koronavirusit nga Shqipëria, pasi nga 16 të infektuar në Toscana, 13...

Itali, gjendet i vdekur në garazhin e shtëpisë 35-vjeçari shqiptar

Një shqiptar është gjetur i vdekur nga bashkëshortja në garazhin e shtëpisë së tij, në Romë të Italisë. Viktima mësohet të jetë 35-vjeçari Luçiano...

Kriza e koronavirusit zhyt Evropën në një recesion më të thellë...

Kriza e koronavirusit do ta zhysë Evropën në një recesion më të thellë nga sa mendohej fillimisht, tha Komisioni Evropian. Por disa ekonomi pritet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!