30 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Johann Wadephul

Tag: Johann Wadephul

Gjermania s’njeh 30 qershorin, nënkryetari i CDU i quan votime, jo...

Nënkryetari i Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul duket se nuk e njeh 30 qershorin, ku u votua për krerët e bashkive, në...

Nënkryetari i CDU kërkon kompromis: Nuk ka anëtarësim për Shqipërinë nëse...

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johann Wadephul ka konfirmuar se vendimi për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë do të...

Mogherini kritikohet nga deputetët gjermanë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini “ka shtyrë për planin e rrezikshëm të shkëmbimit të territoreve (midis Serbisë dhe Kosovës)”, ka thënë për...

Deputeti i CDU i prerë: Fatmir Xhafaj të vendosë nëse e...

Deputeti i CDU Johann Wadephul në intervistë për DW shprehet se qeveria duhet të marrë vendimin nëse Fatmir Xhafaj duhet të vazhdojë të mbajë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!