17 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Johannes Hahn

Tag: Johannes Hahn

Çelja e bisedimeve / ‘Dorëzohet’ Hahn: Nëse nuk ndodh sot…

Komisionieri për Zgjerimi të Bashkimin Europian, Johanes Hahn deklaroi para vendimit final për nisjen e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në Këshillit...

Vendimi në tetor për negociatat, Soreca takim me Johannes Hahn: Fokusi...

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka kërkuar që fokusi i zhvillimeve politike në Shqipëri të jetë te procesi i reformave, në funksion...

Hahn me dy standarde. Thirrje për hetime në Maqedoninë e Veriut,...

Komisioneri për Zgjerim në BE Johanes Hahn, duke komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni të korrupsionit qeveritar, shkruan se personat e përfshirë duhet të...

Komisioneri Hahn: Shkarkimi i Metës, pengesë për hapjen e negociatave

Në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, Johannes Hahn ka folur për mundësitë që ka Shqipëria për hapjen e negociatave në datat 18-19...

“Negociata pa vonesë”, edhe Hahn ‘ia heq vizën’ Ramës, flet vetëm...

Komisioneri për zgjerim , Johannes Hahn shpreh sërish bindjen se vendet anëtare të BE-së do të miratojnë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut. Në...

Raporti për zgjerimin, Hahn për dialogun Kosovë-Serbi: Të shmanget çdo veprim...

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka kërkuar nga dy shtete aspirante Kosovë dhe Serbi që të punojnë më shumë në dialogun mes tyre. Gjatë prezantimit...

Progres-raporti për Shqipërinë, Hahn: Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn publikoi progres –raportin për vendet aspirante, nga...

Hahn “eliminon” Shqipërinë: Besoj se Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile...

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn ka kërkuar hapjen e negociatave me Maqedoninë  e Veriut. Duke mos përmendur rastin e Shqipërisë, Hahn është shprehur optimist në...

Diplomati pyet komisionerin Hahn: Nëse mbështesni dorëheqjen e Kurz, pse në...

Diplomati Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërise në Britaninë e Madhe ka komentuar dorëheqjen e kancelarit austriak Sebastian Kurz, pas një videoje, ku zëvendesi i...

Shqipëria në vend numëro. Komisioneri Hahn: Maqedonia e Veriut meriton hapjen...

Komisioneri për zgjerimin në BE, Johanes Hahn, përmes një reagimi në Twitter kërkon hapjen e negociatave për Maqedonine e Veriut, ndërkohë që bie në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!