22 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Juncker

Tag: juncker

Ish presidenti i KE-së Juncker: Pa mua Greqia do të ishte...

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, deklaroi se falë tij Greqia vazhdon që të jetë pjesë e eurozonës. Nëse ai nuk do të kishte...

Juncker në frëngjisht: Ky është një gabim i rëndë historik, duhet...

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker e cilësoi vendimin e liderëve të BE-së për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e...

Presidenti në largim i KE, Juncker: Shqipëria ka ndërmarrë reforma të...

Presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker i bëri edhe njëherë thirrje shteteve të Bashkimit Evropian që të mbajnë premtimin dhe të hapin...

Video/ Rama publikon videon “Kujt t’i besoni”, Metës apo Juncker-it, por...

Kryeministri Edi Rama vazhdon që t’i mëshojë idesë se nëse zgjedhjet nuk mbahen më 30 qershor, atëherë dëmtohet perspektiva evropiane e Shqipërisë. Për të...

Spahiu: Deklaratat e Juncker për turp, Shqipëria bazë e krimit të...

Ish deputeti i LSI-së, Perparim Spahiu, e ka quajtur turp deklaratën e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker se qeveria Rama ka luftuar...

Rakipi: Deklarata e Juncker? Rama është i zoti për të marrë...

Gazetari Ylli Rakipi tha pas deklaratave të bëra nga presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker “se kush pengon zgjedhjet, dëmton perspektivën evropiane të...

Vendet e BE-së të dyzuara për hapjen e negociatave për Maqedoninë...

Vendet anëtare të BE-së nuk ndajnë të njëjtin mendim, sa i përket hapjes së negociatave për pranimin e Maqedonisë së Veriut. Jean Claude Juncker,...

Brexit aprovohet nga liderët e BE, Juncker: Kjo është tragjedi

Liderët e BE-së kanë aprovuar marrëveshjen për daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Europian. Pas diskutimeve mes tyre në Bruksel, 27 liderët evropianë kanë...

Trump puthje e përqafime me Juncker: Padyshim që e duam njëri-tjetrin!

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker janë takuar dhe kanë biseduar në lidhje me çështje të të rëndësishme...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!