21 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Kaso

Tag: kaso

Ivi Kaso: Në Shqipëri nuk është problem sistemi, por procesi zgjedhor

Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike Ivi Kaso mendon se nuk është problem sistemi, por keqpërdorimi i procesit zgjedhor. Ai shtoi se qasja...

Ivi Kaso: Opozita parlamentare është thjesht një zgjatim i qeverisë

Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike Ivi Kaso mendon se opozita parlamentare është thjesht një shtojcë e qeverisë dhe se ajo jashtë parlamentit...

Kaso: Rama vijon të kriminalizojë politikën, Shqipëria ka degraduar

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD-së Ivi Kaso mendon se zgjedhjet e 30 qershorit ishin moniste. Ai përmend raportin e OSBE ODIHR-it, që e...

PD i përgjigjet Pjerin Ndreut: Nga Bashkia e Lezhës do të...

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso iu përgjigj kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreut, duke e quajtur trafikant i cili ndjehet...

Kaso: KQZ bëri teatër sot, opozita ka denoncuar mbushjen e kutive...

Sekretari për Çështjet Zgjedhore i PD-së, Ivi Kaso e ka quajtur teatër qesharak mbledhjen numërimin e sotëm të votave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve,...

Kaso zbulon farsën e KQZ-së: Do hapë 11 kuti në Lezhë...

Sekretari për Çështjet Zgjedhore të PD-së, Ivi Kaso zbulon planin e Partisë Socialiste për të mbuluar manipulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Vendimi i KQZ-së...

Ivi Kaso tregon provat: Rama shtoi në kuti 280 mijë vota,...

Sekretari për Çështjet Zgjedhore Ivi Kaso akuzoi qeverinë Rama se ka mbushur kutitë me 280 mijë vota të pavlefshme, duke ripërsëritur kështu krimin elektoral...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!