34 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags KATEGORIA SUPERIORE

Tag: kATEGORIA SUPERIORE

Grushte dhe humbje, Partizani bie në Durrës; Kukësi dhe Bylisi fitore...

Tension, gola dhe spektakël në Superiore! Kryesfida e javës ishte ajo ndërmjet Teutës dhe Partizanit e mbyllur me rezultatin 1-0. Trajneri Edi Martini e...

Superliga: Skënderbeu mposht Tiranën dhe kap vendin e katërt

Largimi i Memës deri tani nuk i ka shërbyer për asgjë Tiranës. Skuadra bardheblu sot u mposht 2-1 nga Skënderbeu në transfertë dhe trajneri...

EKSKLUZIVE: Premioja e titullit, Demi bën premtimin e madh për futbollistët

Partizani fitoi derbin ndaj Tiranës me rezultatin 2-1 dhe gjërat janë qetësuar në kampin e kuq. Trajneri Franco Lerda mund të marrë frymë lirisht...

Java e fundit e fazës së tretë në Kategorinë Superiore, caktohen...

Sot është java e fundit e fazës së tretë të kampionatit dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar gjyqtarët që do të arbitrojnë sot...

Shqipëria pa futboll; pasojat e një vendimi të paralajmëruar

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi sot në mesditë se ndeshjet e të gjitha niveleve do të shtyhen për një afat të pacaktuar, si rrjedhojë...

Policia e përqëndruar vetëm te protesta, shtyhet ndeshja e Kategorisë Superiore

Policia e Shtetit nuk ka marrë përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes së Kategorisë Superiore mes Tiranës dhe Luftëtarit në stadiumin ‘Selman Stërmasi’. Planifikuar për tu zhvilluar...

Ekipet shqiptare në krizë financiare; pa merkato dhe pa faza përgatitore

Muaji Janar ka konfirmuar se ekipet e Kategorisë Superiore nuk janë në gjende të mirë financiare. Këtë e tregon fakti se shumica e skuadrave...

Luftëtari në prag të falimentimit, futbollistëve u ndërpritet trajtimi ushqimor

Gara në Kategorinë Superiore rrezikon të cënohet nga problemet financiare të Luftëtarit të Gjirokastrës. Futbollistët e klubit jugor kanë 3 muaj pa u paguar dhe...

Surprizojnë ekipet shqiptare; Tirana afron sulmuesin e Milanit, Kamza prezanton ish-portierin...

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga mbyllja e merkatos verore, klubet shqiptare duket se i kanë rezervuar surprizat për në momentet e fundit. Kështu,...

Të premten nis Kategoria Superiore, dy ekipe do t’i zhvillojnë të...

Sezoni i i ri Kategorisë Superiore do të fillojë të premten me ndeshjen hapëse mes Skënderbeut dhe Partizanit, që do të zhvillohet në Korçë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!