14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Kathleen Ann Kavalec

Tag: Kathleen Ann Kavalec

Prapaskenat në Senat me ‘Ambasadoren’ në Tiranë: Si u ‘poshtërua’ Kavalec,...

Politiko.al Javën që shkoi Politiko.al dhe media të tjera në Tiranë iu referuan një interviste në Fox News, ku jepeshin detaje për arsyet se pse...

Detajet/ ‘Fox News’ sqaron pse Trump tërhoqi Kathleen Ann Kavalec si...

Që në fillim të këtij viti, kandidatura e Kathleen Ann Kavalec, si ambasadore e SHBA në Tiranë, është kthyer mbrapsht prej presidentit Donald Trump. Megjithatë,...

Kongresi nuk jep miratimin, bllokohet kandidatura e Kavalec për Ambasadore të...

  Kongresi amerikan ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec, e propozuar në postin e ambasadores së SHBA-së në Shqipëri. Emri i saj është rikthyer sërish...

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA: Kathleen Ann Kavalec do ndjekë axhendën...

Në pritje të ardhjes së pasardhëses së Donald Lusë në Tiranë, ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber, ka treguar detaje sa i takon...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!