25 C
Tirana
03/07/2020
Home Tags Keshilli Bashkiak

Tag: Keshilli Bashkiak

Alarmi për mbetjet, Këshilli bashkiak në Durrës shpall emergjencën mjedisore

Situata alarmante e krijuar ditët e fundit për shkak të mbeturinave në Durrës dhe djegies së tyre në zonën e Manzës ka bërë që...

Kreu i Këshillit Bashkiak ‘mollë sherri’ për socialistët e Shkodrës, a...

Mes tensioneve brenda dhe jashtë mbledhjes dje u konstituua Këshilli Bashkiak i Shkodrës. Nën drejtimin e prefektit Çesk Millja, nga mbledhja u zgjodh kryetare e...

Ademi: Unë do vazhdoj të jem kryebashkiake e Shkodrës, farsa që...

Në një dalje publike, kryetarja aktuale e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, duke falenderuar qytetarët shkodranë për shembullin që dhanë me rezistencën e tyre,...

Tensione në Shkodër, Balla: Ndjesë shkodranëve, por sot keni ‘kuvendin’ e...

Pas zgjedhjes së kryetares së re të Këshillit Bashkiak të Shkodrës ka reaguar nëpërmjet një postimi në facebook, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së,...

Konstituimi i Këshillit Bashkiak/ Tensionohet situata, protestuesit përplasen me policinë

Është tensionuar situata para ambienteve të bibliotekës së universitetit të Shkodrës. Mbështetës të PD kanë tentuar të hyjnë në ambientet e brendshme të bibliotekës ku...

Shkodranët në protestë, Rama u kujton “rastësisht” projektin transformues për Shirokën

Ndërsa qytetarët dhe mbështetës së PD janë ngritur në protestës prej orës 10.00 kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak, kryeministri Edi Rama ka reaguar, përmes...

Protesta e PD në Shkodër, PS ndërron në momentet e fundit...

Ka ndryshuar vendi për konstituimin e Këshillit Bashkiak në Shkodër, pak para se të nisë mbledhja e thirrur nga prefekti Çesk Millja. Fillimisht mbledhja u...

Tension në Devoll për këshillin e ri bashkiak, Nallbati: Nuk e...

Është shoqëruar me tension sot procesi i konstituimit të Këshillit Bashkiak në Devoll. Mbështetës të PD janë grumbulluar përpara godinës së bashkisë në pritje të...

Gaz Paja, Ardian Civici dhe Redi Jupi; lista VIP e Veliajt...

Është zbardhur lista shumë-emërore e kandidatëve të Partisë Socialiste për Këshillin Bashkiak të Tiranës per zgjedhjet lokale te 30 qershorit. Lista kryesohet nga Bardhylka...

Ndërtimi i tre HEC-eve në Bulqizë/ Banorët në protestë; qeveria hesht

Banorët e Njësisë Administrative Fushë – Bulqizë po protestojnë për ndalimin e ndërtimit të HEC-eve në këtë zonë. Dje mbledhja e Këshillit Bashkiak Bulqizë dështoi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!