24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Kina

Tag: Kina

A u krijua virusi nga njeriu në Wuhan? Dyshimet e forta...

Ambasadori Zhou Ding deklaroi në emisionin “Real Story” se ka pikëpyetje nëse virusi e ka orgjinën në Kinë. Sipas ai nuk dha detaje më...

Ekonomia e Kinës zvogëlohet me 6.8%. Rënia më e madhe që...

Kina pësoi tkurrjen e saj më të keqe të ekonomisë që prej vitit 1970 në tremujorin e parë të këtij viti, ndërsa luftonte me...

Kina mohon ‘mbulimin’ pasi në Wuhan u shtuan vdekjet me 50%...

Qeveria kineze ka mohuar çdo "mbulim" mbi shifrat zyrtare të viktimave, pasi u zbulua një rritje e papritur e numrit të vdekjeve. "Asnjëherë nuk...

‘Diplomacia e maskave’, si BE dhe Kina po “ngjizin” bashkëpunimin tregtar

Koronavirusi i ka vendosur marrëdhëniet BE-Kinë përsëri në qendër të vëmendjes. Lëvizjet e fundit të Pekinit për të siguruar maska për vendet e BE-së...

E trishtë: Virusi prek yllin Europian që luan në Kinë, rikthehet...

Një lajm i keq ka ardhur nga Kina për sa i përket luftës ndaj COVID-19. Ish-lojtari i Manchester United, Mourane Fellaini, ka rezultuar pozitiv...

Çfarë importon Shqipëria nga Kina, partneri i tretë tregtar

Tregtia me Kinën zuri 6,9 për qind të volumit tregtar gjatë vitit 2019, duke u zgjeruar në raport me një vit më parë me...

Presidenti i Kinës Jinping: Do ta mposhtim patjetër këtë epidemi

Presidenti i Kinës Xi Jinping deklaroi se autoritetet vendase kanë marrë masa të shumta për të ndalur përhapjen e koronavirusit në vend, ku deri...

Thirrja e gjeneralit të SHBA në Tiranë: Kërcënimi i së ardhmes...

Gjenerali i SHBA, Michael Barbero ka folur mbi sfidat e sigurisë aktuale dhe ato të së ardhmes gjatë një mëngjesi pune me politikanë shqiptarë...

Vendimi/ Kina pezullon tarifat shtesë për mallrat amerikane

Nga dita në ditë përplasjet ekonomike po sheshohen midis SHBA-së dhe Kinës. Ditën e sotme qeveria kineze ka vendosur që të pezullojë tarifat shtesë...

Kina vendos të ndalojë anijet dhe avionët amerikanë në Hong Kong

Kina nuk do të lejojë luftanijet dhe avionët amerikanë që të ndalojnë në Hong Kong, pas vendimit të Uashingtonit për të mbështetur protestat demokratike...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!