23/01/2020
Home Tags Kisha Katolike

Tag: Kisha Katolike

Letra për Holandën/ Kisha Katolike u tërheq veshin ministreve: Pse flisni...

Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion...

“Jeni pjesa më energjike e shoqërisë”, Kisha Katolike inkurajon studentët të...

Kisha Katolike e Shqipërisë, ka reaguar sot në lidhje me protestën e studentëve, të cilët kanë 4 ditë që po vijojnë qëndresën kundër taksave...

Kisha Katolike: Mbështesim nismën për lojërat e fatit, por është e...

Kisha Katolike mirëpret vendimin e qeverisë për të ndaluar kazinotë elektronike dhe bastet sportive në zonat e banuara në Shqipëri. Në një deklaratë për...

Papa Françesku: Kisha Katolike e ka injoruar problemin e pedofilisë

Papa Françesku kërkoi sot falje për krimet e lidhura me abuzimet me fëmijët dhe mbulimin e bërë nga kisha katolike duke pranuar se dhimbja...

Fotot/ Aksident pranë Kishës Katolike, makina përplas këmbësorin

Një aksident a ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pranë Kishës Katolike ku një makinë ka përplasur një këmbësor. Këmbësori mbeti i plagosur dhe...

20 vjet nga vdekja e Arqipeshkvit të Shkodrës, Frano Ilia, njeriu...

U mbushën plot 20 vjet, kur në moshën 79 vjeçare, më 22 Tetor 1997, u nda nga jeta Arqipeshkvi i Shkodrës  Frano Ilia, i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!