19 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Kisha

Tag: kisha

Vuçiç: Kam frikë se Kosova mund të na marrë kishat dhe...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka frikë se edhe autoritetet e Kosovës të miratojnë një ligj për liritë fetare, të ngjashëm me atë që...

Takimet elektorale në mjediset fetare, reagon Kisha Ortodokse e Shqipërisë: Fyerje!...

Reagon Kisha Orthodokse Autoqefale e Shqipërisë pas dy rasteve të shënuara ditët e fundit, ku PS zhvilloi takime elektorale në ambientet fetare. Kisha dënon të...

Shkodër/ Kisha Katolike lutje më 23 qershor për politikën: Duhet zgjidhje,...

Arqipeshkëvi Mitropolit i Shkodër-Pult, Angelo Masaffra, është mjaft i shqetësuar për krizën në vend. Ai u ka kërkuar besimtarëve që të luten që kjo...

Presidenti i Malit të Zi Gjukanoviç: Kisha serbe do Serbinë e...

Presidenti malazez Milo Gjukanoviç akuzoi Kishën Ortodokse Serbe (KOS) se po përpiqet ta ruajë infrastrukturën e Serbisë së madhe në Mal të Zi. Ai...

Këlliçi: Turp për Veliajn, ofendoi Kishën dhe komunitetin katolik shqiptar

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi akuzoi Erjon Veliajn  se ka fyer Kishën Katolike dhe të gjithë komunitetin katolik shqiptar. Kryebashkiaku i Tiranës, i cili...

Video/ Kush është praktikanti i Kishës në qeveri; Arben Ahmteaj pas...

Emisioni “Kjo Javë” transmetoi rubrikën gazmore ku politikanë, artistë e jo vetëm janë në fokus të kameras, në momente të sikletshme e të pakëndshme,...

Papa Françesku pranon: Skandalet seksuale po largojnë njerëzit nga kisha

Së fundmi janë shënuar shumë skandale seksuale në kisha dhe ka qenë vetë Papa Françesku, i cili ka pranuar se skandalet seksuale po i...

Grabitja e kishës në Korçë, lirohen dy të ndaluarit, policia arreston...

Gjykata e Korçës ka liruar nga paraburgimi dy autorët e dyshuar të vjedhjes së Katedrales në qendër të qytetit. Shtetasit J.C dhe G.A u...

Foto/ Rindërtohet kisha që u shemb para tre vitesh në Dhërmi

Tre vite më parë, qeveria shembi natën kishën e Shën Thanasit e cila ndodhet në zonën e Dhërmiut. Shembja u bë natën për shkak...

Kisha e Fierit e ka kthyer oborrin në parkim privat

Punonjësi i kishës mbledh lekët. “Nëse je pjesëtar i kishës nuk paguan. Ata që nuk futen në kishë nuk paguajnë. Nuk është parkim për të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!