26/01/2020
Home Tags KLGJ

Tag: KLGJ

Lirimi i “të fortëve”, KLGJ heq përgjegjësitë, i përgjigjet edhe Etilda...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar pas vendimeve të fundit të gjykatave duke ndryshuar masën e sigurisë emrave të njohur të botës së krimit...

KLGJ kualifikon tri kandidatura për Gjykatën e Lartë

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) vendosi kualifikimin e tri kandidaturave për në Gjykatën e Lartë, ndërsa skualifikoi nga ky konkurrim kandidaturat e Eduart Qehajajt...

“Do isha varur në mes të Tiranës”, ish-kryeprokurori flet për shkakun...

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku ka treguar shkakun që sipas tij e penalizoi për të qenë pjesë e garës për Gjykatën e Lartë. I ftuar në emisioni...

Skualifikohet nga gara për Gjykatën e Lartë ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku

Është skualifikuar nga gara për në Gjykatën e Lartë, ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku. Lajmi është konfirmuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor, vendim i marrë pas mbledhjes...

Plotësimi i vendeve vakante është përparësi absolute e KLGJ-së

Nënkryetari i Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ), Maksim Qoku, deklaroi se plotësimi i vendeve bosh në trupën e Gjykatës së Lartë është një përparësi...

Meta letër KLGJ-së për vakancat në Gjykatën e Lartë: Rekomandimi i...

Presidenti Ilir Meta është i shqetësuar për vakancat në Gjykatën e Lartë dhe i ka dërguar një letër Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku i...

Kuvendi miraton strukturat e reja të KLGJ dhe KLP

Seanca e sotme plenare ka zgjatur rreth 3 orë, gjatë të cilave u miratuan strukturat e reja të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit...

Para dhe seks në këmbim të vendimit, KLGJ pezullon nga detyra...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pezulluar nga detyra gjyqtarin Roland Hysi, i arrestuar një ditë më parë. “Këshilli i Lartë Gjyqësor, bazuar nenin 140, pika...

Skandali i gjyqtarit nga Fieri, reagon KLGJ: Nxisim verifikimin e plotë...

Këshilli i Lartë Gjyqësor, pasi është njohur me videon ku paraqitet gjyqtari Roland Hysi duke i kërkuar ryshfet dhe marrëdhënie seksuale një nëne të...

KLGJ nis përzgjedhjen e kandidatëve, gati ngritja e Gjykatës së Posaçme...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve gjyqtarë për ngritjen e Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion. Në mbledhjen e zhvilluar sot, KLGJ shqyrtoi disa nga...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!