23/01/2020
Home Tags KLP

Tag: KLP

KLP: Tre prokurorë garojnë për postin e kreut të SPAK-ut

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) njoftoi se për postin e Drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) garojnë...

Ngrihet SPAK, KLP zgjedh në mënyrë unanime 8 anëtarët e parë

Ngrihet tashmë Struktura e Posaçme Anti-korrupsion e njohur ndryshe si SPAK, e cila do të hetojë korrupsionin e zyrtarëve të lartë dhe krimin e...

Reforma në Drejtësi, sot zgjidhen 8 anëtarët e parë të SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të votojë sot tetë anëtarët e parë të SPAK, Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion. Bëhet fjalë për prokurorët e renditur...

KLP dërgon listën në Kuvend, brenda 30 ditësh Shqipëria me kryeprokuror...

Duke nisur nga sot, brenda 30 ditësh vendi do të ketë kryeprokurorin e ri me mandat 7-vjeçar. Këshilli i Lartë i Prokurorisë i dërgon sot...

KLP bën publike listën me kandidatët për shortin e KED-së

Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikon listën e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore që të përfshihen në shortin për zgjedhjen e anëtarëve...

Kreu i KLP mesazh Kuvendit për kryeprokurorin e ri: Vlerësoni meritokracinë...

Ndërsa ka përfunduar edhe procesi i pikëzimit të secilit prej kandidatëve në garë për mandatin e kryeprokurorit të ri me mandat kushtetues, tashme është...

“Tensionet brenda zyrave kanë çuar në deformime”, kandidati për kryeprokurorin e...

Olsian Çela është kandidati i fundit që shpalos platformën para KLP në garën përballë Arta Markut dhe Fatjona Memçaj për postin e kryeprokurorit të...

“Suksesi” që mund të penalizojë Arta Markun në garën për mandatin...

Arta Marku, kryeprokurore e përkohshme, doli para Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për një mandat kushtetues. Përballë saj kandidojnë Fatjona Memçaj dhe Olsian...

“Thoni se ka mangësi kompetencash, por kërkoni sërish mandatin e kryeprokurores”,...

Arta Marku u përball me disa pyetje që shpesh i kaloi në vija të përgjithshme, gjatë intervistës prej një orë në Këshillin e Lartë...

“Është pyetje dashamirëse”, Arta Markun flet për presionin nga politika si...

Arta Marku, nën cilësinë e kryeprokurores së përkohshme dhe në garën për një mandat kushtetues sot gjatë intervistës së saj që zgjati rreth një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!