16 C
Tirana
25/09/2020
Home Tags KLSH

Tag: KLSH

Në Bashkinë e Tiranës janë ndryshuar kufijte për zonën historike të...

Për herë të fundit kjo zonë ishte përcaktuar si e tillë me një vendim të vitit 2000 që bënte shpalljen Ansambël Monument kulture të...

Meta takon kreun e ri të KLSH, porosite që i dha...

Presidenti i Ilir Meta, priti sot në një takim Kryetarin e sapozgjedhur të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Arben Shehu me rastin e fillimit...

Debati në mbledhje grupi për kandidaturën e Arben Shehut, kush janë...

Grupi Parlamentar i PS ka zhvilluar një mbledhje para nisjes së seancës plenare në ambientet e sallës së Kuvendit. Në këtë mbledhje u diskutua me...

Mbledhja e grupit të PS vonon nisjen e seancës plenare, debat...

Seanca parlamentare është parashikuar të niste në orën 10.00 të kësaj të enjte, por ka kaluar një orë dhe ende nuk nisur. Mësohet se shkak...

Pas 3 refuzimesh/ ‘Ekonomia’ pranon propozimin e Metës, voton pro Arben...

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave ka miratuar propozimin e presidentit Ilir Meta për kreun e ri të KLSH-së. Në komision u votua me 15...

Meta i propozon Kuvendit një tjetër emër për kreun e KLSH

Presidenti Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë Arben Shehun për t’u zgjedhur si Kryetar i Kontrollit të Lartë të Shtetit. “Dr. Arben...

“Po kthemi në standartet e para ’90-ës”, PD akuza Ramës: Po...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku paralajkmëron kapjen enjë tjetër institucioni nga kryeministri Rama. Përms një postimi në rrjetet sociale, Tabaku  bën me dije se...

Tendera ‘sekret’, PD i kërkon KLSH-së të hetojë Qeverinë

Pas denoncimeve publike për tenderat e cilësuar “sekretë”, Partia Demokratike ka kërkuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit të hetojë tenderat abuzive të disa...

Frika nga coronavirus dhe koncesioni i laboratorëve, KLSH: Rritje kostosh, rrezikohet...

Shqipëria është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, i cili në vetëm pak ditë pothuajse ka gjunjëzuar vendin fqinj, Italinë. Ndërkohë, një raport i Kontrollit të...

Auditimi i KLSH: Po konsumojnë midhje pa asnjë kontroll

Kontrolli i Lartë i Shtetit përfundoi auditimin e performancës me temë “Performanca e MBZHR-së në Kuadër të Zbatimit të Politikave të Peshkimit dhe Akuakulturës”...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!