22/01/2020
Home Tags KLSH

Tag: KLSH

Mazhoranca te Ekonomia “rrëzon” propozimin e Metës për kreun e KLSH-së,...

Mazhoranca e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë ka rrëzuar propozimin e presidentit Ilir Meta për emërimin e Bahri Shaqirit në krye të Kontrollit të Lartë...

Drejtori i ri i KESH/ Kush është Benet Beci, besniku i...

Shkarkohet sot nga detyra drejtori i KESH, Agron Hetoja dhe në vend të tij emërohet Benet Beci, një emër mjaft i përfolur në media. Që...

Raporti i KLSH: Zonat me cilësi nafte jashtë standarteve; rekod Tirana

Sipas Raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit zonat ku janë hasur më dendur mostrat e karburantit jashtë standardeve janë Tiranë-Durrës-Elbasan dhe Fier-Vlorë-Berat. Analiza e...

Delegoi kompetencat pas përfundimit të mandatit, Meta-Leskajt: Qëndro në detyrë deri...

Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, që të qëndrojë në detyrë, edhe pse i ka...

Largohet kreu i KLSH-së, drejtuesja e institucionit deri në zgjedhjen e...

Mandati i Bujar Leskajt në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit ka përfunduar dhe tashmë kjo detyrë i është deleguar zëvendëskryetarit. Sipas vendimit të...

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në Prokurori 5 ish-regjistrues të...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori 5 ish-regjistrues të Hipotekës së Kavajës. Të kallëzuarit janë  S.C, me detyrë ish regjistrues, F.M,...

Kallëzohen në prokurori 4 punonjës të Hipotekës në Pogradec

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka paditur për shpërdorim detyre katër zyrtar të Zyrës së Hipotekës në Pogradec. Në njoftimin e shpërndarë për mediat,...

PS paralajmëron refuzimin e propozimit të Metës për kryetare të KLSH-së

Mazhoranca do e refuzojë emrin e Vitore Tushës, të propozuar nga Presidenti për postin e kryetares së Kontrollit të lartë të Shtetit. Kreu i komisionit...

KLSH/ U propozua nga Meta, Balla vlerëson Vitore Tushën: Meriton respekt,...

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka vlerësuar pozitivisht kandidaturën e Vitore Tushës, për të marrë drejtimin e KLSH-së, pas mbarimit të...

Propozimi i Metës për KLSH-në, Rama: Arsyeja pse është në pikëpyetje...

Kryeministri Edi Rama ka folur për Vitore Tushën, propozimin e Presidentit për kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Rama vlerësoi figurën e saj si...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!