21 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags KLSH

Tag: KLSH

Abuzuan me detyrën, KLSH kallëzon në Prokurori 8 zyrtarë të hipotekës

Kontrolli i Lartë i Shtetit  ka kallëzuar në Prokurori 8 zyrtar të Hipotekës së Fierit. Bëhet fjalë për tre ish- regjistrues, tre përgjegjës sektori...

Raporti: Abuzimet në shëndetësi shkojnë mbi 54 milionë lekë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar një raport auditimi, ku thotë se dëmi financiar në sektorin e shëndetësisë për vitin 2017 është 54...

Rikthimi i pagesës në ‘Rrugën e Kombit’, Erjon Braçe përpjekje për...

Në një kohë kur mazhoranca e majtë po bëhet gati për të rikthyer pagesën në ‘Rrugën e Kombit’, kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon...

48 milionë lekë dëm shtetit, KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin

Kontrolli i Lartë i Shtetit njofton se ka kallëzuar në prokurori ish-Drejtorin Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil. KLSH thotë se nga auditimi rezultoi...

Gramoz Ruçi vendos nën vëzhgim Bujar Leskajn: Kush i ruan ‘rojet’?

Kontrolli i Lartë i Shtetit, i vetmi institucion jashtë ndikimit të mazhorancës së Edi Ramës, do të vendoset nën vëzhgim nga Kuvendi. Vendimi është...

Ish-drejtori dhe 7 zyrtarë të ALUIZNI-t në Kamëz kallëzohen në Prokurori

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 2 përgjegjës sektori legalizimi, 3 ish përgjegjës sektori legalizimi dhe 2 specialistë të drejtorisë rajonale të ALUIZNI-t, Kamëz-Vorë(fshat). Zyrtarët...

Nuk vonoi shumë, gati emërimi i “të përkohshmit” në krye të...

Më 24 shkurt, Politiko.al publikoi një artikull për punën e Kontrollit të Lartë të Shtetit në denoncimin e shumë shkeljeve në administratën shtetërore dhe...

“Peshqit e mëdhenj” po kapen nga KLSH, institucioni i fundit ku...

Nënkryetarja e Kontrollit të Lartë Shtetëror, Lindita Lati ka bërë publike një të dhënë shqetësuese kur deklaroi në emisionin “Java” se vetëm 30% e...

Skandali i Ramës, refuzon të shkarkojë 70% të zyrtarëve të kapur...

Ndërsa kryeministri dhe ministrat e tij inkurajojnë verbalisht denoncimet e korrupsionit dhe abuzimeve nga qytetaret, një lumë denocimesh dhe rekomandimesh për masa administrative të...

KLSH kallëzon ish-kryetarin e Komisionit të Prokurimit Publik dhe 4 zyrtarë

Kontrolli Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori ish-Kryetarin e Komisionit të Prokurimit Publik, Gentian Kerri si dhe dy prej ish-anëtarëve dhe dy prej...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!