13 C
Tirana
01/10/2020
Home Tags KMSH

Tag: KMSH

Shkeljet e etikës në median online, Këshilli Shqiptar i Medias prezanton...

Ditën e sotme, Këshilli  Shqiptar i Medias prezantoi studimin e tij  për monitorimet kryera gjatë periudhës dhjetor 2019- mars 2020 në lidhje me shkeljet...

Shehu: Kryeministri tentoi të “fuste duart” edhe në zgjedhjet e Komunitetit...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, nga takimi i drejtuesve të PD-së në qarkun Gjirokastër, ka komentuar zgjedhjet në Komunitetin Mysliman Shqiptar, ku fitues në...

Imami shqiptar në SHBA thirrje për zgjedhjet në KMSH: Kryetari i...

Imami shqiptar në SHBA, Gazi Aga ka reaguar për zgjedhjet që do të zhvillohen nesër për kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman. Aga thotë...

Zgjedhjet në Komunitetin Mysliman; miku i Erion Veliajt përballë ‘armikut’ të...

Më datë 2 mars do të organizohen zgjedhjet për kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Kryetari aktual, Skënder Bruçaj, kërkon një mandat...

Kërkesë për shkarkimin e Bruçajt? Çavusoglu i shmanget përgjigjes. Bushati: Janë...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ishte shumë i qartë në një pikë gjatë konferencës së përbashkët me homologun turk, Mevlut Çavusoglu, për...

Kreu i KMSH nuk e fsheh pakënaqësinë me projektin e Namazgjasë:...

Kreu i Kominitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj nuk e ka fshehur pakënaqësinë me projektin e xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, që tani po shkon...

Nis propaganda kundër Skënder Bruçajt: Nuk përfaqëson komunitetin mysliman

Kohët e fundit kanë qarkulluar lajme se Presidenti i Turqisë, Rexhep Taik Erdogan i ka kërkuar kryeministrit Rama largimin e kreut të Komunitetit Mysliman...

Kreu i Myslimanëve: Fenë e zgjedhim ne, të qënit shqiptar e...

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj mendon se kombësia dhe feja nuk mund të krahason me njëra-tjetrën. I pyetur nga ‘Zëri i...

Ekstradimi i ‘gylenistëve’, kreu i KMSH: Shqipëria është shtet sovran; problemet...

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka folur për ekstradimin nga Kosova të gjashtë shtetasve turq që dyshohet se janë bashkëpunëtor të...

Ekskluzive/ Erdogan refuzon të vizitojë Tiranën, i vendos kusht Ramës “kokën”...

Në fund të këtij viti, punimet në xhaminë e Namazgjasë në Tiranë do të kenë përfunduar dhe pala shqiptare po përgatitet për ceremoninë e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!