28/02/2020
Home Tags Kolegji Zgjedhor

Tag: Kolegji Zgjedhor

Raporti i OSBE i cilëson gjyqtarët të ndikuar nga vettingu, si...

Ndër problematikat e shumta, raporti përfundimtar i OSBE-ODHIR për zgjedhjet vendore të 30 qershorit u ndal edhe te vendimi i Kolegjit Zgjedhor. Sipas raportit, gjyqtarët...

Shpërndarja e mandateve, Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e PS për Urën...

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për shpërndarjen e mandateve ndaj këshilltarëve të bashkisë së Urës Vajgurore. Kolegji Zgjedhor nuk ka marrë parasysh...

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni mandatet për Këshillat Bashkiakë derisa të...

Ndërsa sot pritet të shpërndajë disa mandate, Kolegji Zgjedhor merr një letër nga opozita. Përmes Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, opozita sot i...

KQZ i rrëzoi, Patozi dërgon në Kolegj Zgjedhor ankimimet për 30...

Bindja Demokratike dorëzoi sot në Kolegjin Zgjedhor ankimimet e saj për procesin e 30 qershorit, pasi u rrëzuan në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Koordinatori i...

PS kërkon bashkitë për kryetarët e dalë nga 30 qershori, dorëzon...

Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padi. PS kërkon shpërndarjen e mandateve për katër bashki, konkretisht për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe...

Bindja Demokratike padit KQZ-në, kërkon ripërsëritjen e zgjedhjeve në Bashkinë e...

Partia Bindja Demokratike ka paditur në Kolegjin Zgjedhor, Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sepse kërkon të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit në 76...

Meta: Krahasimi mes Kolegjit Zgjedhor shqiptar dhe atij amerikan, i pavend....

Në qëndrimin e tij të plotë që presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka publikuar për situatën pas 30 qershorit, ai sqaron edhe ndryshimet mes...

Meta “rrëzon” Kolegjin Zgjedhor: Vendimi s’prek vlefshmërinë e dekretit, efekti vetëm ndaj...

Presidenti Ilir Meta ka komentuar vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, i cili rrëzoi kërkesë-padinë e partisë Uniteti Kombëtar, pasi KQZ e refuzoi të...

Basha: Kolegji Zgjedhor fasadë e regjimit të Ramës, mori një vendim...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor është i parëndësishëm dhe se tregoi se kontrollohet nga Edi Rama....

Kolegji Zgjedhor la në fuqi 30 qershorin, Meta bën lëvizjen e...

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i cili përmes rrëzimit të kërkesë-padisë së kreut të Partisë Uniteti Kombëtar, Idajet Beqiraj la në fuqi 30 qershorin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!