29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Komisioni Europian

Tag: Komisioni Europian

Zgjidhet zyrtarisht ekipi i ri i KE, kush do të jetë...

Presidentja e nominuar e Komisionit Europian Ursula von der Leyen ka prezantuar sot ekipin e saj me komisionerët e zgjerimit të BE. Organi ekzekutiv i...

Kandidatja për kreun e KE ofertë konkrete Shqipërisë: Negociatat dhe integrimi...

Kandidatja për presidente e Komisionit Evropian për pesë vitet e ardhshme, gjermania Ursula von der Leyen, ka folur sot për herë të parë në...

Raporti i KE: Shqiptarët kanë probleme me lirinë e shprehjes dhe...

Shteti shqiptar duhet që të përpiqet ende, që t'u mundësojë shqiptarëve të mund të shprehen lirisht. Shqetësim ngelet çështja e pronave, ku nevojiten që...

Pas ‘shuplakës’ në raport-progresin për PPP-të, Rama kërkon të ‘rrëzojë’ Komisionin...

Një ditë pasi Komisioni Europian në raport progresin për Shqipërinë nuk ka mbajtur një qëndrim pozitiv për praktikat e ndjekura për projektet me partneritet publik-privat, kryeministri...

Komisioni Evropian ngre dyshime për ‘bashkëqeverisjen’: Të bëhet dallimi midis partisë...

Në raportin e Komisionit Evropian shihet me dyshim e ashtuquajtura platformë e bashkëqeverisjes, e krijuar nga kryeministri Edi Rama. Në progres-raport theksohet se zbatimi...

Negociatat: I njëjti lajm tri herë; një herë si fitore, të...

Alfred Lela Rrethohet me një spekulim të trashë interpretimi i faktit se Shqipëria ka marrë rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave nga Komisioni Europian. Pa...

Raporti i publikuar sot/ Komisioni Evropian ‘shuplakë’ Qeverisë: PPP-të po rrezikojnë...

Komisioni Europian në raport progresin për Shqipërinë të publikuar sot, ndërsa është shprehur pozitiv për ecurinë në përgjithësi të ekonomisë, nuk ka mbajtur të...

Fragmentarizimi i PE-së, përplasje Francë-Gjermani për kreun e Komisionit Europian

Zgjedhjet për Parlamentin Europian përfunduan dhe kanë dhënë verdiktet e tyre në rang kombëtar dhe Bashkimi Europian, duke prodhuar një PE edhe më të...

Komisioni Europian shpall të mbyllur krizën e emigracionit, tregon cili është...

Komisioni Europian, pasi e ka shpallur të mbyllur krizën e emigracionit, e ka zhvendosur fokusin të lajmet e rreme dhe dezinformimi që lidhet më...

Ekskluzive/ Komisioni Europian: Paketa anti-shpifje cënon rrugën integruese të Shqipërisë

Nga Irgis Hysenaj- Politiko.al Komisioni Europian paralajmëron qeverinë shqiptare se miratimi i dy amendamenteve të paketës anti-shpifje cënon rrugën e Shqipërisë drejt BE. Përfaqësuesi i mediave...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!