15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Komisioni Europian

Tag: Komisioni Europian

Përplasja me Komisionin Evropian, qeveria italiane nuk tërhiqet për buxhetin

Koalicioni populist në Itali refuzon ”të përkulet” para Komisionit Europian dhe pritet të mos prezantojë asnjë modifikim të buxhetit të tij për vitin 2019...

Surpriza! Matteo Salvini mund të kandidojë për kreun e Komisionit Evropian

Komisioni Evropian, një prej institucioneve më të rëndësishme të Bashkimit Evropian, mund të bjerë në dorën e Matteo Salvinit, aktualisht ministër i Brendshëm i...

Presidenti i KE: Konflikti për kufijtë vonon integrimin e Ballkanit Perendimor...

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka shprehur shqetësimet e tij se në rajonin e Ballkanit Perendimor mund të rindizet përsëri konflikti i kufijve...

Tabaku: KE rrëzon ligjin Special “Rama Fusha” për shkatërrimin e Teatrit

Partia Demokratike, përmes deputetes Jorida Tabaku tha se Komisioni Europian ka rrëzuar zyrtarisht ligjin Special “Rama Fusha” për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar. “Qeveria e mbajti...

Edhe BE i hap rrugë ndryshimit të kufijve: Kosova dhe Serbia...

Komisioni Evropian vlerëson se Kosovës dhe Serbisë duhet t`u jepet hapësirë për përmbajtjen e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, ka thënë sot zëdhënësja e...

Merkel heq dorë nga Banka Evropiane, synon të marrë kontrollin e...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel shpreson që një gjerman të zgjidhet presidenti i radhës i Komisionit Europian vitin e ardhshëm, duke braktisur pretendimet për Bankën...

Debati për kufijtë, Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe...

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina...

Shembja e teatrit, Komisioni Europian i kërkon shpjegime Edi Ramës për...

Në media po raportohet se Komisioni Europian është vënë në lëvizje pas një letre të katër deputetëve të Partisë Demokratike sa i përket çështjes...

Për negociatat na dha rekomandim pa kushte, por raporti i fundit...

Komisioni Evropian i ka dhënë Shqipërisë rekomandim pa kushte sa i përket hapjes së negociatave. Pavarësisht se zyrtarët në Bruksel e kanë konsideruar këtë...

“Si po na e shet qeveria çeljen e negociatave dhe si...

Gjatë ditës së nesërme pritet të jepet rekomandimi pozitiv nga ana e Komisionit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë, realisht një çështje shumë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!