14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Komisioni Europian

Tag: Komisioni Europian

Hapja e negociatave, media gjermane jep lajmin: Ky është vendimi i...

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe...

Jean-Claude Juncker akuzohet për “grusht shteti” brenda BE-së; Federalistë dhe euroskeptikë...

Si asnjëherë më parë, të majtë dhe të djathtë, federalistë dhe euroskeptikë, janë bërë bashkë në Parlamentin Europian për të kundërshtuar vendimin e presidentit...

KE për kufijtë në Ballkan: Mbrojtja e tyre më e rëndësishme...

Vendet e Ballkanit Perëndimor po bashkëpunojnë për mbrojtjen e kufijve të BE-së në luftën kundët trafiqeve. Kjo  ka qenë një ndër pikat më të...

Zyrtare/ Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë

“Komisioni Europian do të rekomandojë së shpejti, me gjasë gjatë verës, që shtetet anëtare të fillojë negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë”, është...

Ekskluzive/ KE publikon nesër raportin e progresit për vendet e Ballkanit,...

Komisioni Europian pritet të publikojë nesër raport progresin e bërë nga disa shtete të Ballkanit drejt bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian. Një ditë para...

Thaçi kritika Komisionit Evropian: Është i fokusuar vetëm te Serbia; mesazhi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vijuar me akuzat kundër Komisionit Evropian për shkak të hezitimit për të lejuar lëvizjen e lirë të kosovarëve...

BE shprehet e tronditur nga vrasja e gazetares në Maltë

Komisioni Evropian është shprehur i tronditur sot nga vrasja e një gazetareje dhe blogereje malteze kundër korrupsionit, Daphne Caruana Galizia e vrarë një ditë...

Shqipëria dhe Kosova bashkohen me Serbinë, letër kundër Kroacisë në Komisionin...

Shqipëria dhe Kosova i janë bashkuar shqetësimit të ngritur nga Serbia, Bosnje-Hercegovina dhe Maqedonia lidhur me vendimin e fundit të Kroacisë për rritur taksat...

BE gjobit ‘Google’ me 2.42 mld euro, pritet reagim i ashpër...

Komisioni Evropian gjobiti sot me një vlerë rekord prej 2,42 miliardë euro gjigantin amerikan të internetit “Google” për abuzime nga pozicioni dominues në treg...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!