23/01/2020
Home Tags Komisioni i Venecias

Tag: Komisioni i Venecias

Hetimi për Metën, zbardhen pyetjet e Kuvendit drejtuar Komisionit të Venecias

Kuvendi ka kërkuar opinionin e këshilluesve të çështjeve kushtetuese të Venecias për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve...

Komisioni Hetimor “çon Metën” sërish në Venecia, seancë dëgjimore edhe me...

Janë shqyrtuar disa kërkesa në seancën e sotme të Komisionit Hetimor të ngritur për presidentin Ilir Meta. Në këtë mbledhje u miratuan shtesa hetimore ndaj...

Nishani flet pas takimit me Metën: U njoha me çështje të...

Ish presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se mbështet plotësisht qëndrimin e presidentit Ilir Meta lidhur me përplasjen e krijuar së fundmi sa i takon...

SHBA ofron zgjidhjen për ngërçin mbi Gjykatën Kushtetuese: Dërgojeni çështjen në...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ofruar zgjidhjen për shmangien e ngërçit të krijuar mes institucioneve të Kuvendit, KED dhe Kuvendit për...

Opinioni final i ‘Venecias’ për presidentin, reagon Meta: Rikonfirmoi qëndrimet e...

Vjen reagimi i presidentit Ilir Meta, pas publikimit të opinionit përfundimtar për kushtetutshmërinë nga ana e presidentit për shtyrjen e 30 qershorit. Meta vlerëson se...

‘Venecia’ publikon opinionin final për Metën: Shtyu zgjedhjet pa bazë ligjore,...

Komisioni i Venecias ka publikuar opinionin final për presidentin Ilir Meta, nëse ka kryer ose jo shkelje kushtetuese duke anuluar me dekret zgjedhjet lokale të...

“Tejkaloi kompetencat”, Meta letër presidentit të Komisionit të Venecias: Projekt-opinioni ishte...

Presidenti Ilir Meta ka publikuar letrën e dërguar Presidentit të Komisionit të Venecias Gianni Buquicchio, shoqëruar me komentet dhe qëndrimin e tij mbi “Projekt-Opinionin”...

Anulimi i 30 qershorit/ Raporti përfundimtar, zbardhet axhenda e Komisionit të...

Komisioni i Venecias do të diskutojë në datën 10 tetor për raportin përfundimtar mbi vendimin e presidentit Ilir Meta për anullimin e zgjedhjeve vendore...

‘Qeveria e ish-stalinistëve ka dhunuar dhe grabitur pronën’/ Nishani u dërgon...

Duke ju referuar lajmit për mbërritjen e një delegacioni të Komisionit të Venecias në vendin tonë, ku fokus i vizitës është Ligji për Pronat,...

Ligji për pronat/ Komisioni i Venecias takim edhe me Ramën

Një grup i Komisionit të Venecias do të qëndrojë në Tiranë deri në datën 20 shtator. Misioni i kësaj vizite është ligji për pronat....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!