22 C
Tirana
20/09/2020
Home Tags Komisioni

Tag: komisioni

Veç Rulit dhe Mustafajt, kush janë tre anëtarët e tjerë të...

Partia Demokratike do vazhdojë të jetë aktive edhe në muajin gusht pasi po vijojnë procesin e përzgjedhjes së kandidatëve, finalizimin e programit qeverisës dhe...

Ligjet kalojnë ndryshimet në Kodin Penal: Burg kush përhap virusin dhe...

Komisioni i Ligjeve në Kuvend miratoi ndryshimet në Kodin Penal, që parashikojnë dënim me burg për shkelësit e karantinës gjatë pandemisë COVID-19. Ndryshimet ligjore...

De Ligt nuk zgjodhi Juventusin, por Raiola i prishi punë me...

Matthijs De Ligt mund të mos kishte kaluar te Juventusi në merkaton e verës së kaluar. Këtë lajm e raporton gazeta katalanase "El Mundo...

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias, PS do të përfaqësohet nga...

Grupi i Partisë Socialiste vendosi që shumica të përfaqësohet nga Taulant Balla në mbledhjen e Komisionit të ‘Venecias’ më 11 tetor. Kryetari i grupit...

Presidenti sulmon “shtetin e propagandës”, argumenton vendimin për “zhdekretimin”

Presidenti Ilir Meta deklaroi se shteti i propagandës ka përhapur informacione të pavërteta, të cilat kanë turbulluar gjykimin e shqiptarëve, ndërsa argumentoi vendimin tij...

Lleshaj në takim me delegacionin nga Komisioni i Venecias zbardh...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, e cilësoi takimin me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias si mjaft profesional dhe me shumë përmbajtje. Ai i shprehu delegacionit...

Gjermania Ursula von der Leyen nominohet për të drejtuar Komisionin Evropian

Një grua është propozuar për postin e rëndësishëm të presidentes së Komisionit Evropian. Ajo është ministrja gjermane e mbrojtjes Ursula von der Leyen dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!