27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Korce

Tag: Korce

Tërmet në orët e para të mëngjesit në juglindje të vendit,...

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në juglindje të vendit. Tërmeti me magnitudë 3.6 është shënuar në orën 04.23...

Goditen tre raste të kalimit të paligjshëm të emigrantëve, 5 persona...

5 persona janë arrestuar, 1 u shpall në kërkim dhe 1 tjetër u procedua në gjendje të lirë gjatë operacionit të policisë së Korçës....

U plagos rëndë në aksident, shoferi i furgonit të Postës dërgohet...

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Korçë, nga ku një mjet tip “Benz” është përplasur me një furgon “Volswagen” të Postës Shqiptare. Nuk...

Korçë, masakrohet me thikë 67-vjeçari. Humb jetën në spital

Një 67-vjeçar u qëllua për vdekje me thikë në lagjen nr.7 të qytetit të Korçës mbrëmjen e të enjtes. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:30,...

Dëshmia në polici e autorit të krimit tronditës në pazarin e...

Shkaku i vrasjes makabre në ditën e sotme në pazarin Korçës kanë qenë mosmarrëveshjet për një varr. Autori i krimit, Zamir Topi u arrestua...

Zonat malore në Korçë zbardhen nga bora, kërkohet kujdes nga shoferët

Zonat e larta malore të Korçës, siç janë zona e Ersekës, fshatrat turistike si Dardha dhe Voskopoja janë zbardhur nga bora, e cila ka...

Vjedhje, armëmbajtje pa leje dhe kanosje, policia e Korçës arreston dy...

Policia e Korçës finalizoi me sukses operacionin policor të koduar "Start 2020", ku arrestoi dy persona e shpalli në kërkim një tjetër. Këta dyshohen...

Një ditë pasi punëtori humbi jetën në Korçë, arrestohen përgjegjësi teknik...

Policia arreston në flagrancë për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë", përgjegjësin teknik dhe manovratorin e firmës së ndërtimit, që kryente...

Akuzohet se vrau kushëririn, Gjykata e Korçës jep masën e sigurisë...

Gjykata e Korçës vendosi masën e sigurisë “Arrest me burg” për 18 vjeçarin Devis Hoti, i cili akuzohet nga policia si autor i vrasjes...

Korçë/Konflikt për oraret e nisjes, plagosen me kaçavidë shoferët e furgonave

Një shofer furgoni ka mbetur i lënduar pasditen e sotme në Korçë, pas një sherri me mjete të forta. Dyshohet se shkak i konfliktit ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!