18 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Kore e Veriut

Tag: kore e Veriut

Meta kundërshton Palmerin: “Amerikanët të monitorojnë zgjedhje pa opozitën në Korenë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se shqiptarët kanë nevojë për zgjedhje dhe jo votime, pasi Shqipëria nuk është Koreja e Veriut që të...

Tillerson: Uashingtoni gati të bisedojë me Phenianin pa kushte paraprake

SHBA-ja është gati të ulet në tavolinë me Korenë e Veriut pa kushte paraprake, deklaroi sot shefi amerikan i diplomacisë, Rex Tillerson. “Nuk është realiste...

Reagon Koreja e Veriut për deklaratat e fundit: “Trump ndezi fitilin...

Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut deklaroi se Donald Trump ka ndezur fitilin e luftës ndaj Penianit. Për ministrin Ri, fjalimi i presidentit...

Koreja e Veriut është ushtria e katërt, ose e pestë në...

Analisti i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora News tregon se cila është fuqia ushtarake e...

Rusia sfidon SHBA, prish embargon dhe furnizon me internet Korenë e...

Ndërkohë që SHBA ka prishur marrëdhëniet me Korenë e Veriut, Rusia po i jep shtetit mashtrues një mundësi  kibernetike për të shpëtuar. Kompania shtetërore...

U ndalohet hyrja në SHBA, Donald Trump zgjeron listën me shtete...

Presidenti Donald Trump ka futur shtete të tjera në listën e atyre që u ndalohet hyrja e qytetarëve në territorin e Shteteve të Bashkuara...

Lavrov: Koreja ka bomba bërthamore, SHBA nuk do ta sulmojë!

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të sulmojnë Korenë e Veriut, sepse e dinë se Phenjani posedon...

Seuli po trajnon ushtri për të vrarë Kim Jong Unin

Seuli është duke përgatitur mjaft mirë një ushtri, e cila mendohet se ka në plan të ekzekutojë liderin suprem të Koresë Veriore, Kim Jong...

Marrëdhëniet midis Koresë së Veriut dhe ShBA-së mund t’i “rregullojë” ish-lojtari...

Ish-lojtari i NBA-së Dennis Rodman, viziton rregullish Korenë e Veriut dhe takon udhëheqësin Kim Jong-un gjatë promovimit të sporteve, dëshiron të “rregullojë gjërat” midis...

Koreja e Veriut nuk resht së provokuari, do të testojë një...

Koreja e Jugut ka njoftuar se Koreja e Veriut ka në plane për të testuar një tjetër raketë balistike, të shtunën për të festuar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!