21 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Korrupsion

Tag: korrupsion

Yuri Kim: Shqipëria mund të bëjë transformime mahnitëse në vitin 2020,...

Ambasadorja Yuri Kim tha se është e prekur nga pritja e ngrohtë që ka marrë në Shqipëri dhe, edhe pse ka vetëm tetë ditë...

Ambasadori i SHBA-së sfidon institucionet kosovare të publikojnë si e luftojnë...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, u kërkoi ministrive dhe komunave të Kosovës që të publikojnë procedurat për raportimin dhe hetimin e akuzave...

Dënohet me gjashtë vjet heqje lirie ish kryeministri i Kroacisë për...

Ish kryeministri i Kroacisë Ivo Sanader u dënua me gjashtë vjet heqje lirie nga Gjykata e Shkallës së Parë në Zagreb, pasi u shpall...

Dhurata Çupi: Rama bashkëpunon me njerëz që SHBA i shpall non-grata,...

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi akuzoi kryeministrin Edi Rama se edhe “letrat” pas tërmetit i bën me pushtetarët e shpallur non grata në SHBA...

Iu dogj makina/ Gjyqtari nga Shkodra u kallëzua penalisht 5 vjet...

Mbrëmë, makina e gjyqtarit të Shkodrës Andri Ymeriu përfshi nga flakët dhe nga hetimet paraprake mendohet se kemi të bëjmë me një ngjarje të...

Video/ Ambasada e SHBA-së: Lufta kundër korrupsionit prioriteti ynë, si mund...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë thekson se qeveria amerikane është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit, që është edhe prioritet i punës së institucionit. Në...

Ambasada e SHBA-së në ceremoninë e diplomimit te “Juridiku”: Korrupsioni kudo,...

I ngarkuari me Punë Dan Koski u tha të sapodiplomuarve për drejtësi në ceremoninë e diplomimit të Fakultetit Juridik të Tiranës, se ata nuk...

Ambasada e SHBA-së: Gjyqtarët me rrogë vjetore 10 mijë $, por...

Ambasada e SHBA-së tregon abuzimet që gjyqtarët shqiptarë kanë bërë duke ushtruar detyrën e tyre. Me anë të një videoje ilustruese të publikuar në...

Studimi/ Vetëm 4% e shqiptarëve nuk do të përfshiheshin kurrë në...

Shqiptarët konsiderojnë si më pak të korruptuar në shoqëri mësuesit, gazetarët dhe mjekët, ndërkohë që administrata publike vazhdon që të shikohet si mjaft problematike....

“Qeveria mbështet SPAK-un, luftë krimit dhe korrupsionit”

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se qeveria mbështet ngritjen e Prokurorisë së Posaçme (SPAK). Në procesin e vetingut ende nuk është vendosur për pesë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!