28/02/2020
Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Osmani: Shpresojmë të thellojmë bashkëpunimin me ambasadorin Grenell në qeverinë e...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e pranon se zhvillimi ekonomik dhe hapja e perspektivës për rininë duhet të jenë prioritare në Kosovë. Ajo shkroi...

Haradinaj e ripërsërit: Rama ka pasur për qëllim ta ndajë Kosovën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj vazhdon që të deklarojë se kryeministri Edi Rama ka pasur si qëllim që ta ndajë Kosovën. Pak...

Kosova me yjet e Superligës humbet 1-0 me Suedinë

Kosova sot luajti një miqësore interesante me Suedinë në Katar, aty ku humbi 1-0. Interesante, sepse trajneri Challandes kishte zgjedhur disa lojtarë nga kampionati...

Kurti: Të ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti deklaroi se duhet durim për arritjen e marrëveshjes me Lidhjen Demokratike të Kosovës, pasi bisedimet mes të dyja...

Palestina në krah të Serbisë për çështjen e Kosovës

Palestina mbështetet Serbinë dhe qëndrimin e saj në lidhje me Kosovën. Kjo gjë u bë e ditur gjatë vizitës së ministrit palestinez të Punëve...

Kosova është problem shumë më i madh për Serbinë, sesa Serbia...

Intervistoi: Snjezhana Çongradin Marrëdhëniet e mira me fqinjët janë shkalla e parë në procesin e integrimeve moderne. Në masën që vendi im ka lëvizur përpara...

Çfarë (sh)presash paraqet Albin Kurti për Kosovën dhe Shqipërinë

Alfred Lela Albin Kurti ka pamjen e një revolucionari: sillet si i tillë, flet si i tillë dhe kërkon të lërë përshtypjen e një të...

Daçiç: Beogradi propozoi Shengenin Ballkanik se do bashkëpunim, kurse Kosova na...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç deklaroi se Shengeni Ballkanik u propozua nga Beogradi, me qëllim heqjen e të gjitha pengesave në rajon....

Si i gjen Viti i Ri kosovarët; në shesh në mes...

Si e gjeti viti 2015 Kosovën Viti i Ri e gjen Kosovën në shesh, pavarësisht temperaturave të ulëta të dhjetorit. Kjo është një traditë e...

Vuçiç: Shpresoj që Kosova mos të bëjë si Mali i Zi...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shpreson që Kosova të mos të ndjekë shembullin e Malit të Zi për Ligjin për lirinë fetare. Kreu i shtetit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!