14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Vrasja e Ivanovic, reagon qeveria e Kosovës: Sfidë ndaj sundimit të...

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç, në veri të Mitrovicës. Qeveria e...

Ballkani ‘mban frymën’, Serbia ndërpret bisedimet në Bruksel pas vrasjes së...

Orët dhe ditët në vijim mund të përcaktojnë shumë për të ardhmen e marrëdhënieve Kosovë-Serbi dhe për rrjedhojë të të gjithë Ballkanit Perëndimor. Vrasja...

Kosovë, vritet me armë zjarri lideri i serbëve të veriut

Lideri i serbëve të veriut në Kosovë, Oliver Ivanovic është vrarë mëngjesin e sotëm si pasojë e një atentati të organizuar përpara zyrtës së...

Ushtria e Kosovës, ministri Berisha: Do realizohet përmes ndryshimeve kushtetuese

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është plotësisht e gatshme që të shndërrohet në Forcat e Armatosura të Kosovës (FAK). Kështu ka deklaruar gjatë një...

Raporti i 2018, pasaportat e Shqipërisë dhe Kosovës më pak të...

Nëse ke një pasaport të Republikës së Shqipërisë mundësitë për të udhëtuar në botë janë të vogla. Fatmirësisht, liberalizimi i viza me Bashkimin Europian...

Haradinaj gjen ‘strehë’ në Shqipëri, Meta i vjen në ndihmë pas...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është vendosur në një pozicion të vështirë pasi Ambasada e SHBA-së në Prishtinë i anulojë vizën. Ndonëse jo zyrtarisht,...

Serbia nuk tërhiqet: Nuk e njohim Kosovën nëse është kusht për...

Serbia duket se nuk ka plan të tërhiqet nga vendimi i saj për Kosovën. Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç deklaroi për të përditshmen serbe “Politika”,...

Deputeti i PD flet për “vijën e dytë të kuqe” të...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu flet për një tjetër vijë të kuqe të vendosur ndaj shqiptarëve nga SHBA, pas votës në OKB. Sipas...

Pretendon se nuk vuan nga “gjiganto-mania”, por çfarë mendon Ditmir Bushati...

Është e kot t’i drejtohesh Ministrisë së Jashtme të Republikës së Shqipërisë për marrë një qëndrim për çështje me rëndësi rajonale sepse nuk kthen...

Frikë nga spastrimi i politikës, kërcënimi Haradinajt: UÇK rikthehet me arrestimin...

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, njëkohësisht vëllai i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka bërë një kërcënim që mund të dëmtojë edhe më shumë imazhin e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!