29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Kosove

Tag: Kosove

Dënohen me 57 vite burg arsimtarët e dëbuar nga Kosova për...

Gjashtë shtetasit turq të arrestuar në Kosovë dhe të dëbuar në Turqi në mars 2018, u dënuan me 56 vjet dhe 7 muaj e...

“Skenari A, B dhe C”, MASH parashtron opsionet për rifillimin e...

Ministria e Arsimit dhe Shkencës në Kosovë njofton se është në fazën përfundimtare të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/21. Përmes një...

Ushtarët serbë në territorin e Kosovës, reagon Hoti: Do të veprohet...

Prej ditës së djeshme, në rrjetet sociale qarkullon një video ku pretendohet se pjesëtarë të xhandarmërisë së Serbisë kanë hyrë në fshatin Karaçevë, të...

Kosova ‘nuk fal’ përballë COVID-19: ‘Shkëmben’ izolimin, me test RT- PCR...

Kosova ka miratuar sot masat e reja shtrënguese për përballimin e situatës së COVID-19. Ajo çka vihet re është se në një prej pikave...

Turizëm në kohë COVID-i; Kosova ndryshon vendimin, kreu i Transportit Rrugor:...

Projekt- vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë së Kosovës, për vendosjen e masës së vetëizolimit për shtetasit kosovarë që kthehen nga Shqipëria, ka...

Pesë viktima dhe 237 raste të reja me Covid-19 brenda 24...

Shkon në 169 numri i të vdekurve dhe 6995 të infektuar nga koronavirus deri tani në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, gjatë informimit të...

Postoi hartën e Shqipërisë së Madhe, Dua Lipa u përgjigjet kritikëve:...

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka reaguar sërish pas kritikave dhe sulmeve, me postimin në profilin e saj të fotos së famshme Autochthonous,...

Basha takon Hotin në Prishtinë: Vendimi im i parë si kryeministër,...

Kryetari i PD, Lulzim Basha pas takimit me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti në Prishtinë deklaroi se pas zgjedhjes së tij si kryeministër në...

Basha shfaqet me maskë në takimin me Hotin, por bën gabimin...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nisi sot një vizitë dy-ditore në Kosovë. Takimet sot i nisi me kryeministrin Avdullah Hoti, ndërsa në pas...

Takim me krerët e shtetit, zbardhet agjenda 2-ditore e Bashës në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një vizitë 2-ditore në Kosovë, me ftesë nga Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Basha do të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!