14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Kosove

Tag: Kosove

Isa Mustafa koalicion me opozitën për të krijuar qeverinë e re...

Isa Mustafa njoftoi (sipas gazetaekspress) se ka marrë mandatin për negocimin e krijimit të koalicionit qeverisës me partinë AAK-në, Nisma-Socialdemokrate-AKR dhe komunitetet. Sipas njoftimit...

COVID-19/ Kosovë, 23 raste të reja. Shërohen 14 pacientë në 24...

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njoftoi të premten se janë regjistruar dhe 23 raste të reja të infektuar me COVID-19. Megjithatë, një lajm...

Albin Kurti i drejtohet Hashim Thaçit: Mos u “huto”, shpall zgjedhjet...

Pas mocionit të mosbesimit, që rrëzoi me 82 vota në Kuvend qeverinë e Kosovës, Albin Kurti, Kryeministër në Detyrë, i kërkon Presidentit Hashim Thaçi...

COVID-19/ Kosovë, dy raste të reja. Shkon në 88 numri i...

Kosova duket sikur po e menaxhon situatën nga koronavirusi deri më tani. Kjo, pasi çdo ditë rastet e reja duket se janë të pakta....

Kollaj me kritiku Kurtin, por duhet me kuptu rrugën e tij!

Nga Alban Daci Të gjithë me analiza po na dalin më të mençëm se Kurti, por në fakt ky i fundit i ka bo llogaritë...

Kosova konfirmon dy raste të reja me COVID-19, shkon në 5...

Kosova konfirmoi dy raste të tjera me koronavirus, duke e çuar numrin total të të prekurve në 5. Rastet e reja janë në Viti...

Pas takimit me Kurtin, Rama njofton mbledhjen e përbashkët me qeverinë...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën e përbashkët me homologun e ri nga Kosova, Albin Kurti se janë dakordësuar për zhvillimin e një mbledhje...

Tri momentet e (pa)pritura të Albin Kurtit gjatë ceremonisë zyrtare me...

Albin Kurti zgjodhi Tiranën për të kryer vizitën e tij të parë zyrtare, nën cilësinë e kryeministrit të ri të Kosovës. Axhenda e takimeve ka...

“Do të heq taksën e Rrugës së Kombit, dialog Kosovë-Serbi”, premtimet...

Pas katër muajsh diskutimesh dhe negociatash mes lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK, dy partitë që u votuan më shumë në zgjedhjet e parakohshme të 6...

Beograd/ Borrell: Bisedimet Kosovë-Serbi duhet që të rifillojnë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell deklaroi nga Beogradi se rajoni i Ballkanit Perëndimor...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!